Спеціальні потреби

Актуально

Українськi журналiсти пiкетували Верховну Раду

Представники Незалежної медіа-профспілки пікетували сьогодні Верховну Раду. Журналісти висловлювали незадоволення деякими положеннями Закону про вибори народних депутатів і вимагали накласти мораторій на перевірку засобів масової інформації під час виборів.

Кілька десятків журналістів провели під стінами парламенту театралізоване дійство. Побудувавши шибеницю, троє людей у червоних костюмах катів з надписами „Президент”, „Парламент”, „ЦВК” повісили на ній паперову ляльку, яка символізувала – пресу. Таким чином представники Незалежної медіа-профспілки протестували проти нового закону про вибори народних депутатів. За словами голови профспілки Сергія Гузя, цей закон є кращий за попередні, проте у ньому є багато суперечливих моментів:

«Ті положення закону, які були раніше, наприклад, там більш чітко виписано щодо інформаційних блоків новин на телебаченні. Більш чітко визначено поняття політичної реклами, але знову ж таки ці найнебезпечніші речі, які стосуються роботи журналістів, тобто нашого права аналізувати програми партій, аналізувати дії кандидатів, писати про це, знову ж таки, тут не зовсім зрозуміло, яким же чином будуть це вирішувати суди, чи виборчі комісії, чи ті ж самі партії кандидатів у депутати. І найголовніша небезпека – це те, що залишається норма, яка дозволяє тимчасово закривати діяльність ЗМІ».

Сергій Гузь відзначає, що тимчасове закриття ЗМІ у нинішніх умовах неминуче призведе до банкрутства і остаточного закриття засобу масової інформації.
Буквально у той самий час, як під стінами парламенту відбувалась журналістська акція протесту Верховна Рада підтримала постанову про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації в передвиборчий період 2006 року.

Відповідно до постанови, Кабміну пропонується вжити заходів для припинення перевірок відповідними службами виконавчої влади і держустанов засобів масової інформації з 1 грудня 2005 року на час проведення виборчої кампанії. Крім того, постановою рекомендується Державній податковій адміністрації скасувати графіки перевірок ЗМІ на період передвиборчої кампанії у 2006 році. Законом також встановлюється, що мас-медіа не несуть відповідальностi за зміст передвиборчої агітації, що була розміщена відповідно до угоди із замовниками.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG