Спеціальні потреби

Актуально

Пайфер про річницю Майдану, поправку Джексона-Венiка

З Києва днями повернувся колишнiй посол США в Українi Стівен Пайфер. В інтерв`ю нам вiн подiлився враженнями від настроїв в Українi через рік після Майдану та прокоментував скасування Сенатом США дії щодо України поправки Джексона-Венiка.

Головними надбаннями помаранчевої революції, колишній посол США В Україні назвав зміну менталітету українського народу, а також підходів до процесу державного управління:

«У мене декілька спостережень. Одне з них – коли ви розмовляєте з українцями, стає очевидним, що вони відчувають, що у них є вплив на політичні процеси, вплив на дії уряду – i цього вiдчуття у них не було перед помаранчевою революцією. I це величезний позитив. А друге, це наочнi ознаки демократії в Українi. Серед них - медіа, якi зараз набагато більш вiдкритi. Вони, звісно, сьогоднi не вiдчувають того тиску, який вони вiдчували в роки Кучми. I політичне життя нiбито йде своїм руслом. I пан Янукович, невзважаючи на те, як ви дивитеся на його політичні уподобання, вiн працює в умовах вільної конкуренції i це добре. Це багато що каже про українську демократію».

Що ж до недалеких парламентських виборів, Стівен Пайфер вважає, що ключовою умовою формування ефективного державного апарату є коаліція сил, єдиних у своїх ідейних переконаннях:

«На мiй погляд, якщо робити якiсь прогнози щодо березневих виборiв, виглядає, що найширшою підтримкою заручаться три партії – це «Наша Україна» Ющенка, БЮТ та Партiя регiонiв. I математика тут проста. Для того, щоб створити коаліцію, тобто політичний блок, який сформує бiльшiсть та обере прем`єр-мiнiстра, для цього потрібно, щоб дві iз цих партiй спiвпрацювали мiж собою. На мiй погляд – i це моя особиста думка – логічними партнерами, якщо ви хочете продовжувати помаранчеву революцію, були б Ющенко i Тимошенко».

Стівен Пайфер є спiвголовою Коаліції за скасування дії поправки Джексона-Веніка – документа, який вимагає від України дотримання певних стандартiв, коли йдеться про емiграцiйнi та релiгiйнi права її громадян. У п’ятницю зусилля цієї організації увінчалися першим успіхом - Сенат Сполучених Штатів одностайно прийняв рішення про зняття з України дії цього положення. Однак, битва ще не скінчена, остаточне слово за Палатою представників:

«Я вважаю, що в Палатi представникiв досить широка підтримка для просунення цього питання. Я думаю, що бiльшiсть людей усвiдомлює, що Українi ставлять дуже гарнi оцінки, коли йдеться про вільну емiграцiю, а також щодо пошанування прав релiгiйних меншин сповiдувати свої конфесії. Отож наш аргумент полягає в тому, що Україна з успiхом виконала всi вимоги поправки Джексона-Венiка. Поправка довела свою ефективність в Українi, i тепер настав час звiльнити Україну від її дії».

На думку колишнього посла США в Києвi, у знятті поправки зацікавлена не тільки українська, але і американська сторона:

«Звільнення від дії поправки має дві переваги: по-перше, Україна тепер отримає статус найбільшого сприяння в торгiвлi зi Сполученими Штатами. В економiчному сенсi це надасть Українi статус, який гарантує перманентну нормалізацію торговельних стосунків.... А друга перевага – психологічна, адже ми від самих українцiв чули, що вони через поправку Джексона-Венiка якось почувають себе обмеженими. I вони не розумiють, чому проти них чиннi якi-небудь обмеження, якщо вони виконали усi вимоги. Отож я вважаю, що це було тавром i звільнення України від дії поправки знiме це тавро».

Стівен Пайфер передбачає, що голосування в справi скасування поправки в Палатi Представників відбудеться у грудні, найпізніше – у січні наступного року.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG