Спеціальні потреби

В Києві побував екс-президент США Клінтон


У неділю в Києві перебував колишнiй президент США Білл Клінтон. Він приїхав до України з робочим візитом у справах Фундації Клінтона. Головна тема візиту – боротьба з ВІЛ-СНІДом.

«Один з найяскравіших політиків світу, великий шанувальник і прихильник України» - так назвав Віктор Ющенко Білла Клінтона, який у неділю завітав до Києва. Хоч i темою візиту була боротьба з ВIЛ-СНІДом, однак в ході зустрічей президент України та екс-президент США обговорили чимало інших тем.

Серед головних новин, які прозвучали під час зустрічі – Україна вже визначилася з послом в США. Зараз тривають відповідні процедури призначення. Призначення посла «має надзвичайно важливе значення для розвитку двосторонніх відносин» України та США, каже президент Ющенко. Україна не могла визначитися з послом майже півроку.

Білл Клінтон каже, що з великим iнтересом спостерігає за подіями в Україні. Він відзначив серйозні зміни після помаранчевої революції – вільну пресу, свободу зібрань, кращий інвестиційний клімат. «Особлива історія - подія, що відбулася в Україні недавно - приватизація "Криворіжсталі. Ця історія в усіх на вустах в Америці, вона всіма обговорюється», - сказав 42-ий президент США. «Я думаю, що це дуже важлива новина для всіх іноземних інвесторів, зокрема для американських», -- підкреслив він.

На зустріч з Клінтоном зібралася вся владна елiта України. Окрім президента там були присутні прем'єр-міністр України Юрій Єхануров, глава Секретаріату президента України Олег Рибачук, міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко.

З міністром Поляченком та президентом Ющенком Клінтон говорив про тему, якою зараз опікується – боротьбою з епідемією ВІЛ-СНІДОм. Був підписаний документ, який називається Меморандум про взаєморозуміння з питань ВІЛ/СНІДу. Згідно з меморандумом, завдяки Фундації Клінтона Україна зможе купувати антиретровірусні препарати за рахунок держбюджету за цінами Фонду, що будуть на 90% нижчими за ринкові.

Крім того, Фонд надасть допомогу урядовi України в реалізації програм, спрямованих на розширення можливостей лікування ВІЛ-інфекції на рівні областей, що за визначенням прем`єра Єханурова, є важливим питанням для України, яка за рівнем поширення ВІЛ-інфекції займає перше місце в Європі.

А заврешлося перебування Бiлла Клінтона у Києві знаковою подією. Екс-президент США запалив свічку на Михайлівській площі в пам`ять невинно загиблим від Голодомору 1932-33 рокiв. Українські медіа показали, як пан Клінтон молився за пам`ять жертв трагедiї.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG