Спеціальні потреби

Мельниченко може стати народним депутатом


Політичний біженець Микола Мельниченко, який вчора повернувся в Україну після п`ятирічного перебування у Сполучених Штатах, уже завтра може стати депутатом. Центральна виборча комісія планує розглянути питання про його реєстрацію за списком Соціалістичної партії.

Микола Мельниченко, який після повернення на батьківщину особливо переймався власною безпекою, вже у п`ятницю може отримати депутатську недоторканність. Центрвиборчком на своєму засіданні 2 грудня обіцяє розглянути питання про його реєстрацію за списком Соціалістичної партії. Як заявив лідер соціалістів Олександр Мороз, якщо ухвала ЦВК буде позитивною, то СПУ автоматично включить Мельниченка до своєї фракції у нині чинному парламенті.

Про необхідність поновлення опального майора у партійних виборчих списках, з яких він був неправомірно викреслений свого часу, Україні нагадали в день повернення Мельниченка. Представниця Ради Європи Ганне Северінсен скритикувала невиконання українською владою рішення Європейського суду з прав людини, який захистив порушені права колишнього президентського охоронця та постановив зареєструвати його кандидатом у депутати. «Україна зобов`язана виконувати всі рішення Європейського суду», -- наголосила Северинсен.

Отримання депутатського мандата ще чекає на Мельниченка, а от виклик у Генпрокуратуру він отримав, щойно ступивши на українську землю. Як повідомило агентству Інтерфакс інформоване джерело, екс-майора викликали до Генеральної прокуратури на 5 грудня, щоб свідчити у справі Гонгадзе.

На цей же день, 5 грудня, обидва політичних біженці – Микола Мельниченко та Олександр Єльяшкевич – призначили прес-конференцію, на якій обіцяли відповісти на всі запитання журналістів. Після прильоту в аеропорт Бориспіль майор відмовився задовольнити цікавість журналістів, пославшись на втому і заявивши тільки, що прибув в Україну “примусити відповідати банду Кучми”.

А тим часом один із свідків у справі організації “касетного скандалу”, керівник Держохорони Сергій Кислов стверджує, що майор Мельниченко не міг робити записи у кабінеті екс-президента Кучми. Про це Кислов заявив журналістам у четвер після засідання парламентської слідчої комісії. Як він запевнив, Мельниченко не мав вільного доступу до кабінету президента. Історію з плівками держохоронець називає «міфом» та «спланованою акцією задля дискредитації Кучми», а повернення майора в Україну трактує як намір певних політиків з новою силою роздути перед виборами «касетний скандал».

З виборами пов`язує приїзд Мельниченка і спікер Володимир Литвин. Коментуючи звинувачення майора, що у нього «руки в крові», фігурант «касетного скандалу» заявив у четвер журналістам: «Думаю, погано йдуть справи в деяких командах, якщо вони витягли з рукава останню карту». Тим самим спікер, за всiма ознаками, натякає на Соціалістичну партію, яка, на його думку, використовує майора у виборчій боротьбі проти Народної партії Литвина. Соціалісти Мороза ці закиди заперечують.

XS
SM
MD
LG