Спеціальні потреби

Актуально

У Києвi вiдбулась зустрiч поборникiв демократiї

У Києві відбувся перший форум Спільноти Демократичного Вибору. У зібранні новоствореної організації, зініційованої Україною та Грузією, взяли участь президенти дев`яти країн балто-чорноморсько-каспійського регіону. У підсумковому документі країни-учасниці засвідчили своє прагнення співпрацювати для перемоги демократії на європейському континенті.

Спільнота Демократичного Вибору замість Співдружності Незалежних Держав. Саме так – як альтернативу СНД витлумачили нову організацію деякі російські політтехнологи. Відомий опонент помаранчевої революції Глєб Павловський напередодні відкриття форуму назвав Спільноту “антиросійською віссю”, заявивши, що вбачає в ній знаряддя розширення НАТО на Схід.

А тим часом ініціатори організації – Україна та Грузія – кажуть, що хочуть об`єднати, а не роз`єднати регіон. І що мета нового утворення – не дружити проти когось, а утверджувати демократію та наближати спільну мету країн-учасниць – вступ до Євросоюзу. Про це сказав, відкриваючи представницьке зібрання за участю лідерів дев`яти держав, президент України Віктор Ющенко:

«Мета нашої ініціативи не має якогось спрямування проти третіх країн або інституцій. Натомість спільнота уявляється мені як відвертий діалог між друзями, прихильниками ідей підтримки демократії та верховенства права, як діалог, учасники якого на урядовому і неурядовому рівнях даватимуть одне одному повне сприяння».

Нагоду продемонструвати відданість задекларованим демократичним ідеалам Україна матиме вже у березні наступного року, під час виборів до Верховної Ради. Як запевнив Ющенко, це будуть перші чесні вибори:

«Це будуть перші демократичні вибори до українського парламенту. Я вас в цьому запевняю як президент країни. Жодної копійки державних фінансів поза законом не буде працювати на ці вибори. Жодного адміністративного тиску будь-якої інституції не буде чинитися на будь-яку політичну силу».

Спільнота Демократичного Вибору наразі об`єднала Україну, Грузію, Естонію, Латвію, Литву, Молдову, Словенію, Болгарію та Румунію. Президенти цих країн, виступаючи на форумі, схвально відгукувались про ініціативу політичного, економічного та безпекового зближення демократій балто-чорноморсько-каспійського регіону. Промовці вітали також Україну з демократичними перетвореннями, що відбуваються тут після листопада минулого року. Учасники підписали Декларацію про створення Спільноти і домовились про проведення, у 2006 році, наступних форумів у Бухаресті, Вільнюсі і Тбілісі.

На Форумі були присутні представники ООН, ОБСЄ, Ради Європи. Заступник Держсекретаря США Пола Добрянськi передала делегатам вітання від президента Сполучених Штатів. У своєму вітанні “лідерам демократії у Києві “ президент Буш висловив високу оцінку роботі учасників форуму і всіх тих, хто працює на справу свободи у балтійському, чорноморському, каспійському регіонах та по всьому світі. Він відзначив також провідну роль у скликанні форуму президентів Ющенка і Саакашвілі. “Ваші зусилля надихають усіх, хто любить свободу. Америка буде з вами!”, -- зазнашив американський президент.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG