Спеціальні потреби

Серед кримської птиці зафiксовано грип


В п'яти селах Криму від пташиного грипу загинуло понад двi тисячі птахів. Втiм, поширення вірусу хвороби в Україні поки що вдалося зупинити. Про це запевняють в Міністерстві надзвичайних ситуацій країни. Представники МНС знищують всю свійську птицю в районі поширення захворювання. Випадків зараження вірусом людей не зафіксовано.

Випадки захворювання на пташиний грип зафіксували в суботу на Кримському півосторові в прилеглих до озера Сиваш районах. В місцевих селах почала масово гинути домашня птиця. За останніми даними МНС, від хвороби загинуло дві з половиною тисячі птахів. На думку фахівців, головною причиною поширення вірусу стали контакти свійської птиці з перелітними птахами.

Українська влада відреагувала на повідомлення оперативно. Вже в суботу президент Ющенко оголосив в постраждалих районах надзвичайний стан. Створено урядовий штаб боротьби із хворобою. Його очолив міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Вже в неділю він вирушив до постраждалих районів.

Щоб попередити поширення вірусу, у селищах, де виявлено зараження, вже почалося повне знищеня свійської птиці та заборонено вживати її м’ясо. Забиту птицю спалюють та закопують в спеціально виритих ямах. Мешканцям місцевих сіл влада пообіцяла матеріальне відшкодування за знищену птицю. За курку даватимуть 15 грн., качку – 24, гусака - 36. Найдорожче оцінили індиків - 90 грн. На компенсації населенню з бюджету вже виділено 25 мільйонів гривень.

Прес-секретар міністра Ігор Король повідомив, що штаб боротьби із пташиним грипом працює в цілодобовому режимі:

«Міністр відвідав всі п`ять сіл, де виявлений вірус пташиного грипу. Скрізь ситуація спокійна. Люди здебільшого ставляться до проблеми з розумінням. Випадків захворювання людей – немає. Міністерство виявилося цілком готовим до дій в цій надзвичайній ситуації».

Із постраждалих районів заборонили вивіз живої птиці та яєць, а також їх реалізацію населенню. Навколо селищ, де виявлено випадки ураження вірусом, встановлено трикілометровий карантинний кордон. Найближчим часом відбудеться тотальна вакцинація місцевого населення.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG