Спеціальні потреби

Актуально

США: Українi до СОT потрібно більше крокiв

«Україна повинна зробити більше кроків вперед перед тим, як буде готова вступити до Світової організації торгівлі». Так дослівно сказала заступниця державного секретаря США з питань демократії та глобальних проблем Пола Добрянськi. Її заява прозвучала в одному з провідних мозкових центрів Сполучених Штатів -- Американському iнституті пiдприємниства, де пані Добрянська взяла участь в обговоренні досягнень та невдач помаранчевої революції.

Прагнення України вступити до Світової організації торгівлі свідчить про її бажання будувати свою економіку, спираючись на правила, визнані міжнародною спільнотою, заявила заступниця державного секретаря. США, підкреслила Пола Добрянськi, працюють з Україною аби пришвидшити цей процес:

«Ми все ще повинні побачити більше зробленого перед тим, як Україна буде готова до вступу. Однак, ми тісно співпрацюємо з Україною аби це сталося якнайшвидше».

Пола Добрянськi не взялася прогнозувати, коли саме Україна зможе приєднатися до СОТ. Однак, на думку іншого учасника дискусії, відомого економiста Андерса Аслунда, це може статися вже найближчим часом:

«Ми бачимо, що Україна круто повернула на Захід. Найбільш важливий елемент це те, що Україна незабаром вступить до Світової організації торгівлі. Думаю, це станеться не пізніше трьох місяців».

Пола Добрянськi вкотре повторила підтримку уряду США прагнень України співпрацювати та стати членом НАТО:

«Сполучені Штати очолили ініціативу провести з Україною інтенсивний діалог щодо членства в НАТО. Стосунки України з НАТО тепер залежать від самої України, від її здатності отримати внутрішню підтримку членства в НАТО, а також від її готовності відповідати натівським стандартам».

Для вступу України до СОТ та НАТО, зазначила Пола Добрянськi, надзвичайно важливо провести вільні і чесні вибори у березні наступного року, продовжувати економічні реформи та вести жорстку боротьбу з корупцією. Ми, додала заступниця державного секретаря США, не маємо сумніву, що українці доб`ються успіху та що демократичні зміни в Україні триватимуть. На думку пані Добрянськi, пертурбації в українському уряді протягом останнього року є нормальним процесом переходу до демократії та ринкової економіки. Подібний шлях, нагадала вона, пройшли нові демократії Східної Європи у дев'яностих роках.

Слiд зазначити, що Пола Добрянськi є найвищим американським посадовцем українського походження.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG