Спеціальні потреби

Актуально

Мiносвiти України проводить реформи

Міністерство освіти України планує запровадити незалежне тестування випускників середніх шкіл. Вперше цього року експеримент буде запроваджено на Чернігівщині. Пізніше практика буде поширена на територію усієї України.


З наступного року в Україні розпочнеться перший організаційно-експериментальний етап освітньої реформи. В дев`яти найбільших містах України будуть створені спеціальні центри, які будуть проводити тестування рівня освіти випускників. Пізніше результати тестувань можна буде передавати для участі у конкурсі до будь-якого вищого навчального закладу. Реформа, яку пропонує провести Міністерство, покликана не лише дати об`єктивну оцінку рівню середньої освіти, але й покращити її, каже міністр освіти Станіслав Ніколаєнко:

«Головна мета – підвищити якість вітчизняної освіти, зробити так, щоб наші діти, коли вони ходять до школи, щоб вони там дійсно отримували необхідну суму знань, щоб розвивались їхні таланти, щоб вони вчились вчитись».

Центри тестувань працюватимуть протягом цілого року. Вони перевірятимуть знання не лише випускників, а й учнів четвертих та дев`ятих класів. Пізніше, згідно з отриманими результатами у міністерстві корегуватимуть програму навчань. Що стосується учнів одинадцятих класів, то їх результати тестувань вноситимуться до спеціальної інформаційної бази і у будь-який момент члени екзаменаційної комісії з вищого навчального закладу зможуть перевірити будь-яку оцінку. Міністр освіти, каже, що у нової реформи буде немало противників, адже рівень корумпованості в освітній галузі дуже високий:

«Я ж не буду говорити про якісь моменти, про які ви здогадуєтесь, скільки людей можуть приробіток свій втратити. Ринок освітніх послуг сьогодні в Україні, тільки по системі вищої освіти, це приблизно 7,5 мільярдів гривень. Тому ви розумієте, коли ми будемо робити ці чесні і прозорі механізми, дехто буде, скажімо, шокований».

Станіслав Ніколаєнко також пообіцяв, що з наступного року у середніх школах почне діяти державна програма інформатизації. І якщо сьогодні на один комп’ютер у школах приходиться 75 учнів, то незабаром планується скоротити цю кількість до 15-ти. Щоправда, міністр закликав директорів шкіл самостійно шукати можливості для комп`ютеризації навчальних закладів, оскільки очікування допомоги від держави може затягнутись.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG