Спеціальні потреби

Актуально

Україна відповіла Росії щодо цін на газ

Українські медіа сьогодні продовжують коментувати різкий виступ президента Володимира Путіна на адресу України щодо газової проблеми. У відповідь на зауваження про те, що Україна здатна платити за газ згідно з ринковими цінами, Україна може поставити питання про оплату оренди військових баз на своїй території.

Невирішені питання поставок газу в Україну, та через Україну в Європу змусили російського президента Путіна до досить різких заяв на адресу Києва, а українського президента Ющенка до скликання засідання РНБО для обговорення енергетичних питань.

За зачиненими дверима українські урядовці та силовики мають визначити, що далі робити у складних переговорах з Москвою. В останньої, схоже, вичерпані всі аргументи – росіяни вимагають, аби Україна сплачувала за газ грішми і за ринковими цінами. За це вони готові платити за транспортування газу українськими газопроводами, також грішми і також за ринковими цінами. Київ каже, що такий підхід – це фактично одностороннє порушення раніше підписаних угод, який може закласти небезпечний прецедент, коли двосторонні угоди переглядатимуться в односторонньому порядку.

Зокрема, як сказано, Україна може переглянути угоди про базування в Україні російського Чорноморського флоту. Як заявив у п`ятницю нoвопризначений заступник керівника Секретаріату президента Анатолій Матвієнко, Україна має право на те, щоб порушувати перед Росією питання про перехід плати за оренду Чорноморського флоту на світові тарифи, а також питання про стандарти перебування іноземних військ на території іншої держави. “Це справедливе очікування вирішення і такої перспективи», - підкреслив Матвієнко.

Втім, в Україні з приводу газової теми настрій в цілому оптимістичний. Матвієнко переконаний, що подальші переговори України з Росією щодо транзиту і постачання газу залагодять проблему.

Більш конкретні рішення та план дій і можливих поступок можуть бути ухвалені внаслідок засідання РНБО.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG