Спеціальні потреби

Актуально

Схеффер: двері НАТО для України вiдкритi

Україна буде готова стати членом НАТО за три роки. З такою заявою після чергового раунду переговорів з керівництвом альянсу в Брюсселі виступив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Керівництво блоку вперше офіційно заявило про можливість переходу в стосунках з Україною від інтенсифікованого діалогу до плану набуття членства.

Якби стосункам між Україною та НАТО давали оцінку за кількістю зустрічей та проведених переговорів, то вона була б «відмінною». З такого жарту почав свій виступ про підсумки чергового засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі генсек альянсу Яап де Хооп Схеффер. До українських делегацій все частіше входять не тільки політики, а й культурні діячі. Схеффер похвалився, що співачка Руслана нещодавно подарувала йому збірку своєї музики.

А з міністром закордонних справ України Тарасюком він, здається, взагалі потоваришував і навіть під час офіційних промов називає його по-приятельськи «Борисом». Оглядачі зазначають – важливе досягнення зустрічі в Брюсселі – перша згадка у спільній заяві про можливість України переходу до заключного етапу перед набуттям членства. Хоча й надалі Схеффер утримується від будь-яких прогнозів, коли саме це може статися:

«Союзники підкреслюють, що двері НАТО залишаються відкритими і це означає для України можливий перехід до виконання плану набуття членства. Успіх України, як ви знаєте, як знаю я, і знає міністр Тарасюк, буде залежати, звичайно, від конкретних успіхів у реформуванні. Ми не можемо сказати, на якому саміті буде ухвалено рішення про розширення НАТО. Ми не прив`язуємося до якихось дат чи подій. Цей процес залежатиме від успіхів у реалізації запланованого».

11 років Україна співрпацює з НАТО в рамках програми «Партнерство заради миру», каже міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Три останні роки вона виконує спільно розрблені плани дій. Відтак, Україна готова до чергового вищого етапу співпраці і чекає, що це станеться у квітні, відразу після парламентських виборів. Тарасюк вільніше оперує датами, але зазначає, що переговори з деякими членами блоку проходять нелегко:

«Україна може бути готова до членства в НАТО протягом трьох років. Але мова йде про двосторонній процес, в якому і Україна і НАТО повинні бути впевнені, що саме таким повинно бути рішення. Поки що ми не можемо сказати, що існує консенсус в рамках комісії Україна-НАТО щодо членства України в альянсі в осяжній перспективі».

Багато експертів вважають – говорячи про відсустність консенсусу в НАТО, Тарасюк в першу чергу має на увазі позицію Франції та Німеччини. Саме ці дві країни на догоду, за всiма ознаками, Кремлю поки що гальмують рух України до альянсу. Це - на відміну від Сполучених Штатів і нових східно-європейських членів блоку.

Однак всі сходяться в одному - ключову роль в подальшому руху України до НАТО відіграють березневі парламентські вибори. При чому матиме значення не тільки їх демократичність і прозорість, на чому наполягаюь в альянсі. Не мало залежатиме i від складу майбутньої Верховної Ради. Якщо на виборах переможуть політичні сили, які декларують свою орієнтацію на Росію, то рух до НАТО може бути взагалі призупинено.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG