Спеціальні потреби

В Криму далi поширюється пташиний грип


В Криму триває поширення вірусу пташиного грипу. Станом на понеділок хворобу виявили в понад двадцяти населенних пунктах півострова. Повідомлення про випадки загибелі свійської птиці від інфекції за межами автономії поки що не підтверджуються. На фоні подальшого поширення хвороби, українські ветеринари та чиновники з'ясовують, хто винен у несвоєчасному виявленні вірусу.

Українські медики повідомляють, що випадки захворювання птиці на грип зафіксували вже в 21 населеному пункті Криму. Підтверджено наявність вірусу у птиці, загиблої в Феодосії та Симферополі. Силами Міністерства з надзвичайних ситуацій повністю знищено домашню птицю в 5 населених пунктах Криму. Загалом забито майже 50 тисяч птахів. В якості компенсації населенню мають виплатити понад 900 тисяч гривень. В той же час випадків захворювання людей на пташиний грип не зафіксовано.

У пресі з`явилися повідомлення про загибель птиці i на Херсонщині. Однак представники влади заперечили наявність в області вірусу. Так само, кажуть медики, випадків захворювання птахів не виявлено в потенційно небезпечних районах міграції перелітних птахів на Одещині, Донеччині, Миколаївщині та у Запорізькій області.

Тим часом у столиці декількасот ветеринарних лікарів пікетували Міністерство аграрної політики. Фахівці вимагали відставки керівника відомства Олександра Баранівського. Пiкетники звинуватили його у некомпетентностi, яка, на їх думку, призвела до поширення пташиного грипу. Саме міністр не дозволив закупити вакцину для щеплення домашньої птиці від грипу, каже голова Асоціації фахівців ветмедицини Оксана Рудь:

«Ми проти того, щоб нас дискредитували, проти того, щоб не слухали професіоналів. Ми не хочемо, щоб в нашій країні керували некомпетентні чиновники. Ми хочемо привернути увагу міністра Баранівського. Можливо, він сам подасть у відставку».

В самому міністерстві звинувачення заперечують. Прес-секретар Мінагрополітики Олександр Горобець каже: «вакцини проти пташиного грипу не існує. Тому не зрозуміло, на що збирався витратити бюджетні гроші тепер вже колишній головний ветлікар Петро Вербицький»:.

«От Петро Іванович [Вербицький] заявляв, що начебто створили таку вакцину в Росії. І чому тоді її ніде не застосовували, ні в Гонконзі [де люди вмерли], ні в Росії не застосували. Ні в Румунії, ні в Туреччині, ні в Греції – ніде не застосовують. Бо немає такої вакцини – не існує в природі».

Тим часом в Україну прибули експерти Всесвітньої організації охорони здоров`я. Вони на місці оцінять заходи, які вживиються в Криму для боротьби із поширенням хвороби. Міжнародна місія консультуватиме українських колег, як протистояти подальшому поширенню вірусу.

XS
SM
MD
LG