Спеціальні потреби

Актуально

Боротьба з ТБ в Українi: міфи та реалiї

Боротьба з туберкульозом в Україні не ведеться належним чином, стверджують представники Міжнародної коаліції організацій «Зупинимо туберкульоз разом!». За їх словами, щороку в країні від цієї хвороби помирає близько 10 тисяч громадян.

За останні десять років захворювання на туберкульоз в Україні збільшилось майже удвічі і становить 76 випадків на 100 тисяч населення. Це в 10-12 разів перевищує відповідні показники у розвинених країнах.

З 1995 року поширення ВІЛ-інфекцій та туберкульозу в Україні відбувається паралельно, при чому епідемія ВІЛ/СНІДу посилює перебіг епідемії туберкульозу. Президент України нещодавно видав наказ «Про вдосконалення державного управління у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНIДу та туберкульозу». Проте за словами голови правління Міжнародної асоціації «Здоров`я без кордонів» Ігоря Горбасенка, слово туберкульоз в Указі згадується лише тричі, в тому числі і у назві документа, натомість про епідемію ВІЛ/СНIДу мова йде мало не в кожному абзаці:

«Шановний Віктор Андрійович, у вас же батько хворів на туберкульоз! Зробіть так, щоб туберкульозу, боротьбі з ним у нашій країні приділялась велика увага, та, яка належить до цього питання», -- закликав президента Горбасенко.

Експерти відзначають, що кількість загиблих від туберкульозу в Україні набагато більша, ніж від СНIДу. Згiдно з даними, соціально-економічні збитки країни від цього захворювання складають більше ніж 1,5 мільярди гривень щорічно. В той же час Рахункова палата констатує, що Міністерство охорони здоров`я протягом кількох останніх років не забезпечує ефективне виконання Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз. Народний депутат Анатолій Мороз відзначає, що в країні вже виникають проблеми із постачанням протитуберкульозних препаратів:

«В Україні припинилось регулярне постачання протитуберкульозними препаратами, в регіонах їх майже немає. Повірте, у мене округ сільський у Запорізький області і я з цими проблемами стикаюсь щоденно. І особливо, коли працюєш в окрузі, зустрічаєшся з виборцями, зустрічаєшся з представниками місцевих органів самоврядування, лікарями...».

Мороз додає, що цього року Україна мала отримати грант на 50 мільйонів євро для боротьби з туберкульозом, однак ці кошти так і не надійшли. Розглянути ефективність Національної програми боротьби з туберкульозом депутати та представники громадських організацій планують у березні наступного року під час Дня уряду. Саме тоді мине рік відтоді, як в Україні було оголошено початок боротьби з епідемією.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG