Спеціальні потреби

Про українську газову проблему говорять у США


У Вашингтоні уважно стежать за суперечкою навколо ціни на газ між Україною та Росією. Днями цю проблему піднiмали двічі. Майже одночасно у Державному департаменті США та в Американському інституті підприємництва посадові особи вимушені були коментувати цю проблему. Зокрема речник державного департаменту США Шон Маккормак заявив під час брифінгу, що питання ціни на газ уряд України та інших країн регіону мають вирішувати безпосередньо з Росією.

Помiчник же державного секретаря США Деніель Фрід подивився на цю проблему з геополітичної точки зору. Він зокрема зазначив, що Вашингтон уважно стежить за суперечкою навколо ціни на газ. Фрід відзначив, що на початку опалювального сезону Росія не лише заявила про підняття ціни на газ Україні, але й втричі погрожує збільшити ціну на енергоносії для Грузії:

«Як на мене, в інтересах Росії мати стабільні, реформаторські і успішні країни на своїх кордонах, аніж уразливі та незахищені країни, які виживають в економічній кризі. Росія звичайно може говорити сама за свої інтереси, краще ніж я. Але я надіюсь, щоб не сталось, ми підтримуватимемо українські та грузинські зусилля проводити економічні реформи, посилити свої суверенітети через демократію, через економічні реформи і стати через демократію, через посилення суверенітету кращими сусідами Росії на перспективу».

Помiчник державного секретаря США також піддав сумніву економічну вигоду від будівництва газопроводу по дну балтійського моря в обхід України та Польші. За його словами, таке транспортування енергоресурсів має більш політичні мотиви аніж економічні. Iз сарказмом вiн додав, що про це напевно краще запитати колишнього нiмецького канцлера Шредера, який, до речi, очолить цей проект:

«Як на мене, в інтересах Росії мати взаємини, побудовані на взаємних інтересах та переконаннях, аніж взаємини, побудовані на страху зі своїми сусідами. Сполучені Штати завжди захищали якомога кращі відносини між Росією та балтiйськими країнами, Польщею і ми віримо що відкриті прозорі взаємини без підтексту політичного тиску в інтересах усіх», - додав помiчник державного секретаря США Даніель Фрід.

Тим часом сьогоднi цю тему висвітлила Вашингтон таймс. Посилаючись на оглядачiв, газета пише, що в основi проблеми газового протистояння мiж Україною та Росією лежить те, що помаранчева революція повалила про-московський уряд, як також те, що Україна зближується з НАТО та Євросоюзом. Цитуючи аналітика московського Альфа-Банку Крiса Вiфера, часопис зазначає, що на погляд росіян, Україна не може водночас сидіти на двох стiльцях. Вашингтон таймс також перераховує інших російських сусiдiв, яким з тих же причин пiдвищаться ціни на російський газ - серед них Грузiя та країни Балтiї - та зазначає, що для Бiлорусi цiни залишаться на нинішньому заниженому рiвнi.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG