Спеціальні потреби

Актуально

Україна розпочинає вивід своїх сил з Iраку

Сьогодні в Іраку підписано угоду про передачу місцевій армії табору українських миротворців. Командування заявляє про початок операції з виведення українського контингенту. Вибори на контрольованій ним території відбулися без ускладнень.

Табір «Дельта», де протягом виконання миротворчої місії базувалися українські миротворці, передають іракській армії. Угоду про це підписали представники командування контингенту та місцевої влади провінції Васіт. Українські військові кажуть – це означає початок операції з виведення особового складу.

У понеділок до Іраку прибув літак української авіатранспортної компанії. На вівторок заплановано перший рейс, який доставить миротворців на батьківщину. Цей же літак привіз в Ірак групу українських військовослужбовців, які перебуватимуть в країні у першому півріччі наступного року.

За повідомленням Міноборони, 50 офіцерів та експертів працюватимуть у штабах та в органах місцевої влади. Відомство запевняє, що вони не займатимуться питаннями охорони та конвоювання. Завдання цієї групи – консультаційна підтримка місцевим збройним силам та допомога у відбудові країни. Міністр оборони Анатолій Гриценко сподівається, що ця присутність створить підгрунтя для майбутнього виходу українських компаній на місцевий ринок.

Згідно з планом, повне виведення українського контингенту триватиме з 20 по 30 грудня. Миротворці чекали на завершення виборів до Національної асамблеї Іраку. За даними Міноборони, голосування в зоні відповідальності українців відбулося спокійно і без ексцесів. На території провінції у виборах взяли участь майже 70 відстотків населення. Контингент був у стані бойової готовності надати підтримку місцевій владі, але такої потреби не виникло.

Паралельно триває операція виведення з країни військової техніки. Її перебазовують до сусіднього Кувейту. Звідти поромами доставлять в Україну. Польське та американське командування надають необхідну підтримку конвоям, які забезпечують планове виведення українського контингенту.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG