Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко i Єхануров пiдсумували 2005 рiк

Ціна на газ. Ця гаряча тема була основною під час прес-конференції президента Вiктора Ющенка та прем`єр-міністра Юрiя Єханурова за підсумками року. Керівники держави наголосили на тому, що готові до лібералізації цін, однак очікують від російської сторони формули, за якою обраховуватиметься нова ціна на газ і транзит.

У разі перегляду Москвою контракту про постачання газу Україна залишає за собою право звернутися до міжнародних арбітражних структур. Про це заявив глава українського уряду. Як наголосив Юрій Єхануров, контракт між Газпромом і Нафтогазом України укладений по 2013 рік, і звернень про його розірвання наразі не надходило:

«В нас діє контракт. І всі проблеми, якщо вони є, вирішуються в Стокгольмському суді».

Прем`єр-міністр заявив також, що Україна могла б обійтись без закупівель російського газу взагалі – якби запровадила енергозберігаючі технології. Як він нагадав, 20 мільярдів кубометрів газу Україна видобуває сама, 36 купує у Туркменістану, 17 отримує за послуги з транзиту і 6-8 мільярдів купує у росіян. Саме стільки – майже 8 мільярдів кубів становлять втрати газу в Україні внаслідок неекономного виробництва.

Глава уряду пообіцяв, що на потреби населення в майбутньому році піде лише український газ, що має фіксовану ціну:

«20 мільярдів кубометрів газу, які видобуваються в Україні, і у них є визначена собівартість, саме цей газ піде на потреби населення, тобто людини. І ніхто не може сумніватися, навіть на крихту, що промисловість тут не отримає цей газ. Промисловість буде отримувати газ або з Туркменії, або з Російської Федерації».

Коментуючи зловтішні заяви представників опозиції щодо підняття Росією цін на газ, прем`єр назвав непатріотичним – цитую – «бажати поразки своїй країні заради політичного виживання». За його словами, ті заяви, що лунають з боку біло-синьої опозиції, є необережними, оскільки підвищення цін на газ вдарить насамперед по промисловому Сходу.

Юрій Єхануров з гіркою іронією відгукнувся також про заклик своєї попередниці на прем`єрській посаді відправити уряд у відставку, якщо до 1 січня не вдасться домовитися про газові ціни: «Я вдячний Юлії Володимирівні за підтримку уряду в такий складний час», -- зазмачив Єхануров.

А тим часом президент Віктор Ющенко, коментуючи гарячу газову тему, ще раз повторив, що Україна готова до скасування, як було сказано, “середньовічних” бартерних розрахунків та переходу на цивілізовані цінові відносини. Проте намір одномоментно радикально підняти ціну, не надавши при цьому жодного механізму її формування, Ющенко вважає безвідповідальним:

«Україна хоче зрозуміти концепцію формування ціни. Я не можу коментувати заяви керівництва Газпрому, що ціна в Україні буде 220-230 доларів за тисячу кубів. Давайте з п`ятисот почнемо. Чи з семисот. Знаєте, це не підстава для політичного діалогу. Це безвідповідальний підхід».

На прес-конференції українських керівників, присвяченій підсумкам року, запитання, пов`язані з газом, ставили найчастіше. Однак пролунало і кілька інших знакових заяв. Президент України, зокрема, висловив своє ставлення до реформи системи влади, що набирає чинності з 1 січня. Віктор Ющенко сумнівається у доцільності політреформи в її нинішньому вигляді. Він сказав, що робитиме кроки до її перегляду:

«Ті новації, які пропонуються в законі 2222, я переконаний, не несуть благ для моєї нації. Складний документ, втаємничено прийнятий, без публічного обговорення, по речах, які стосуються долі десятків мільйонів людей – якщо це справа раціональна, продумана, чому вона так робиться? Якщо легко доказати, що це робиться во благо людини, нації, то чому ми тоді не були свідками прозорого публічного діалогу? Але я витримаю своє слово, бо я його дав декілька місяців тому, я не буду зараз втручатися в процес політреформи, до кінця цього року, щоб витримати слово. Цей процес змінити до 1 числа не має сенсу. Але далі я буду прихильником того, щоб звернути увагу нації, здорових політичних сил до того, що приходить з політичною реформою», -- зазначив Ющенко.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG