Спеціальні потреби

Шансів на скасування політреформи все менше


Сьогоднішнє парламентське засідання не дало можливості розблокувати роботу Конституційного суду України. Парламент не проголосував за призначенння суддів і не прийняв присягу від тих, кого призначив до цього органу президент. За всiм цим криється полiтреформа.

Україну лихоманить не лише від газової війни та від виборів. Надактуальною залишається тема вступу у силу політичної реформи. Якою буде країна після 1 січня 2006 року, не знають не лише пересічні громадяни, але й навіть експерти та сама влада. Поміж тим, політики більше переймаються питанням, чи буде політреформа відмінена.

Втiм можливостей для цього з кожним днем стає все менше. Для цього як мінімум потрібне рішення конституційного суду щодо незаконності ухвалення полiтреформи. Нагадаємо, що у січні зміни до Конституції приймалися одним голосуванням, а не постатейним, якого вимагає закон, та ще й вкупі з іншими документами. Однак, дати оцінку цьому немає нікому, оскiльки старий склад Конституційного суду вже не працює, а нового ще немає. Частину суддів призначив президент, частина була обрана на суддівському з`їзді, однак навіть вони не можуть прийти на роботу через те, що депутати не мають можливості прийняти в них присягу. А ще депутати знову двічі не змогли обрати свою частину суддів. Вони просто не брали бюлетенів для голосування.

Самі парламентарі не приховують, що блокування призначення суддів відбувається свідомо. Однак звинувачують у цьому владу. Моявляв, вони змушені так діяти, аби не допустити можливої відміни констиутційної реформи, на що натякають деякі представники влади.

Між тим в Україні вже активно друкують Конституцію нового зразка, де зміни будуть записані у вигляді конституційних норм. Відповідне розпорядження дав спікер Володимир Литвин. Щоправда, більшість ключових нововведень, зокрема щодо призначення уряду парламентом, вступають в силу не з першого січня, а лише після парламентських виборів, з початку роботи нового складу Верхвоної Ради.

XS
SM
MD
LG