Актуально
Тимошенко обурена газовими домовленостями
Юлiя Тимошенко називає досягнуті Україною домовленості в газовому питанні “зрадою національних інтересів”. Екс-прем`єр-міністр обіцяє оскаржити підписаний протокол у суді, а також заявляє про підготовку подання до Стокгольмського арбітражного суду.
Зрада національних інтересів. Так кваліфікує Юлія Тимошенко результати українсько-російських “газових” переговорів. На скликаній пресовій конференції екс-прем`єрка вживала жорсткі вислови. Як вона сказала, підписати подібну угоду можна було тільки “з перепою”. Щоб погодитись на такі невигідні для України умови, за її словами, треба було бути Жириновським. На думку лідерки БЮТ, Україна взагалі не мусила нічого підписувати, оскільки все вже було підписано. І підписані документи однозначно забезпечували газ до 1 січня 2010 року за ціною 50 доларів за тисячу кубів. Україна, вважає Тимошенко, повинна була до кінця стояти на цих досягнутих раніше домовленостях. Підписані ж у ніч з 3 на 4 січня документи, твердить вона, зруйнували стабільну й надійну систему забезпечення України природним газом до 2010 року.
Екс-очільниця уряду роздала журналістам текст “злочинної”, як вона вважає, угоди, заявивши, що оголошена ціна в 95 доларів на 5 років – неправда:
«Угода, яку я тримаю, свідчить про те, що насправді через посередництво РосУкренерго таки прийняли ціну газу 230 доларів за тисячу кубічних метрів від Росії починаючи з 1 січня. Причому ця ціна абсолютно не зафіксована на якийсь період. Тут написано, що вона буде потім, ця ціна, визначатися по формулі, яка не надана в цьому документі, по критеріям, які абсолютно не визначені цим документом, і ми не застраховані від того, що через декілька місяців ця ціна почне спонтанно підніматися».
Юлія Тимошенко вважає, що вже в другому півріччі від України можуть зажадати світових цін за газ. Країна платити стільки не зможе, опиниться у борговій ямі та зрештою змушена буде розраховуватись своїми газотранспортними потужностями, -- прогнозує екс-прем`єрка.
Аби похмурі прогнози не справдились, Верховна Рада, на її думку, повинна негайно скасувати підписану з Росією угоду як таку, що суперечить національним інтересам. Лідерка БЮТ заявила також, що подає позовну заяву про скасування цієї угоди до Печерського райсуду Києва, а її партія готує відповідне звернення до Стокгольмського суду.
Екс-очільниця Кабінету обіцяє також подання до Генпрокуратури на міністра Плачкова і голову НАК Нафтогаз Івченка, яких підозрює в корупційних зв`язках з “напівкримінальною”, як вона висловилась, фірмою-посередником “РосУкренерго”.
При цьому, як підкреслила Тимошенко, “оборудка, яка відбулася, не могла відбутися без найвищого політичного освячення”. Колишня соратниця Віктора Ющенка, яка навіть після розриву завжди стримано відгукувалась про президента України, цього разу прокоментувала його позицію з ядучою іронією:
«Я з умиленням прочитала в “Українській правді”, що наш президент зараз займається різьбою тарілок в Івано-Франківській області. Це, безумовно, викликає певну гордість, що у нас такий унікальний президент... Я хотіла б, щоб ми зараз припинили різати тарілки і повернулися до України, до Києва і почали займатися наполегливо розв`язанням газової кризи».
У негативній оцінці підписаної з Росією угоди голос Тимошенко долучився до загального хору опозиції. Лідер Компартії Симоненко заявив про намір українського керівництва “нагріти руки” на експлуатації газотранспортної системи, прогресивна соціалістка Вітренко закликала президента подати у відставку “за державний злочин”. У тому, що Україна втратила фінансово, переконаний керівник опозиційного блоку “Не так!” Леонід Кравчук, а голова партії “Віче” Інна Богословська говорить про втрату економічного суверенітету. Раніше лідер опозиції Віктор Янукович також висловився у тому дусі, що газова угода, мовляв, не врятує Україну від економічного колапсу.
А тим часом на місці України хотіла б бути Румунія. Ця країна платить за російський газ по 270 доларів за тисячу кубів, і тепер зажадала пояснень від Росії, чому вона змушена платити більше, ніж Україна і Болгарія.
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум