Спеціальні потреби

ВР пропонують вiдмiнити вiдставку уряду


Верховній Раді пропонують відкликати поставнову про відставку уряду Єханурова. Відповідний проект вніс депутат Юрій Кармазін. Між тим, на Погоджувальній раді стало очевидно, що більшість, яка голосувала за відставку, свої позиції не змінила.

Після тижневих дискусій на тему, чи законна відставка уряду, депутатам запропонували скасувати власне голосування. Така пропозиція оформлена у вигляді поставнови Юрія Кармазіна, і її парламентарі обговорювали на Погоджувальній раді. Втім, у реальність скасування відставки не вірять навіть однопартійці Юрія Єханурова. Вони кажуть, що в парламенті діє інша більшість, і що відповідальність за ситуацію в країні лежить на ній. Говорить Микола Мартиненко, НСНУ:

«По сутi на минулому тижнi була сформована чи ситуативна чи неситуативна бiльшiсть – я не можу говорити – дає 250 голосiв, якi голосували за вiдставку уряду. Риторика, яка сьогоднi була на Погоджувальнiй радi, вона залишається такою консолiдованою у тих 250 депутатiв, якою вона була на минулому сесiйному засiданнi».

Натомість автори постанови про відставку – есдеки -- заявляють, що зараз парламент не може повернути уряд, мовляв, це буде створення нового уряду, а таких повноважень у Верховної Ради до виборів немає. Нестор Шуфрич:

«Якщо постанова, яка пропонується Кармазiном, була би прийнята, це означає, що ми фактично створюємо уряд. На жаль таких повноважень у Верховної Ради України до обрання нового складу Верховної Ради i формування про-урядової коалiцiї нема».

Спікер Литвин також категорично заперечує відкликання поставови про відставку уряду. Він пропонує інший шлях -- задовольнити бажання фракцій мати міністерські портфелі і вирішити, яким чином призначити цей новий вже коаліційний уряду.

«На моє переконання, це був би найоптимальнiший варiант, i пiсля цього, визначитися, власне з постановою – або її дезавоювати [деносувати] або її переглянути. Можливий ще i iнший варiат – що президент України внесе кандидатуру на посаду прем`єр-мiнiстра».

Постанову Кармазiна пропонуватимуть до голосування завтра. Хоч для цього її ще потрібно включити до порядку денного. Самі депутати визнають – на підтримку цього 226 голосiв навряд чи вдасться знайти. Відтак, наймовірніше, що уряд та парламент і далі співпрацюватимуть у нелегких умовах правового вакууму, що виник внаслідок політреформи.

XS
SM
MD
LG