Спеціальні потреби

Актуально

Триває черговий конфлiкт мiж Києвом i Москвою

Україна і Росія спробують врегулювати проблемні питання навколо Чорноморського флоту за столом переговорів у лютому. Тим часом урядовці двох країн продовжують звинувачувати один одного у порушенні базових угод. Росіяни погрожують застосовувати зброю в разі спроб захоплення гідронавігаційних об'єктів. Українці протестують проти несанціонованого переміщення російських військових та висловлюють намір підняти вчетверо плату за базування Чорноморського флоту в Криму.

Українські та російські експерти спробують владнати конфліктну ситуацію навколо базування в Криму Чорноморського флоту за столом переговорів. Вони відбудуться в Києві вже наступного місяця. Президенти двох країн висловили намір припинити спекуляції навколо цієї теми. Тим часом урядовці двох країн продовжують публічно звинувачувати один одного в поширенні неправдивої інформації щодо суті конфлікту.

Російська влада вперше висловила готовність підписати додаткові угоди про оренду українських гідрографічних об`єктів. Саме це передбачено в базовому договорі від 97 року, каже російський міністр оборони Сергій Іванов. В той же час він заявив, що не визнає рішення українських судів, які зобов`язали Чорноморський флот передати десятки об`єктів Україні. Відтак, каже Іванов, охоронці об'єктів, на які претендує Київ, можуть відкривати вогонь на враження в разі спроб захоплення. За словами урядовця, це передбачає військовий статут.

Український колега Іванова Анатолій Гриценко стверджує, що виключає застосування сторонами зброї. Він закликав політиків не лякати громадян такою можливістю. І нагадав про домовленість безперешкодного доступу фахівців українсього Фонду держмайна на територію орендованих об`єктів для проведення інвентаризації.

Гриценко припустив, що Україна може підняти плату за базування російського флоту в Криму. 98 мільйонів доларів за рік не відповідає ринковій вартості переданих в оренду десятків тисяч гектарів кримських земель та сотень об`єктів інфрастуктури. Гриценко припустив, що орієнтовно плату можуть збільшити майже вчетверо (до 400 мільйонів доларів).

Публічне з`ясування стосунків продовжило й українське зовнішньополітичне відомство. Воно направило Російській Федерації декілька нот із протестом проти порушень нею міждержавних угод про базування флоту. Зокрема МЗС не сподобалося переміщення підрозділу російських морських піхотинців до навігаційного об`єкту «Марс 75» біля Геніческа. Ця станція також фігурує у майновій суперечці двох країн. На Михайлівській кажуть – будь-яка передислокація російських сил по території України має узгоджуватися із українською стороною.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG