Спеціальні потреби

Актуально

МЗС України не хоче спостерiгачiв вiд СНД

Україна не планує запрошувати на березневi парламентські вибори спостерігачів від СНД. Про це повідомив перший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко. Натомість перша група спостерігачів від ОБСЄ прибуде до України ще до кiнця сiчня.

Напруження у стосунках між Україною та Росією може позначитись і на оцінці результатів березневих парламентських виборів. Міністерство закордонних справ України демонструє своє небажання бачити серед міжнародних спостерігачів Місію СНД. За словами першого заступника міністра закордонних справ Антона Бутейка, СНД не має статусу суб’єкта міжнародного права, і тому запрошувати спостерігачів від Співдружності немає сенсу:

«У заяві від 21 грудня 1991 року передбачається, що Україна має відноситись до СНД як до структури, яка не має статусу суб’єкта міжнародного права. Як ви розумієте, запрошувати спостерігачів від чогось, що не має статусу суб’єкта – не відповідає вимогам, які сформулювала Верховна Рада України у своїй заяві, але, звичайно, що спостерігачі від країн, які асоціюють себе з СНД, це в індивідуальному порядку. Ми не бачимо у цьому контексті проблем».

Натомість, вже 27-го січня в Україну мають прибути 60 спостерігачів від ОБСЄ. Ще 600, як передбачається, приїдуть напередодні дня голосування.

Небажання деяких українських чиновників запрошувати місію СНД зрозуміле. Під час минулих президентських виборів, які спровокували помаранчеву революцію, оцінки результатів виборів представників Співдружності надто відрізнялись від тих звітів, що оприлюднювали експерти ОБСЄ.

В той же час питання участі Місії може спровокувати низку суперечок, оскільки ще 15 грудня минулого року Верховна Рада проголосувала за постанову, у якій запропонувала спікеру Володимиру Литвину запросити спостерігачів від СНД на березневі вибори. Можливо, що це питання і не буде активно дебатуватись, якщо парламент згодиться на пропозицію Міністерства закордонних справ – запрошувати на вибори окремо представників кожної з країн СНД.

Голова ЦВК Ярослав Давидович між тим пояснює журналістам, що під час березневих виборів до парламенту спостерігачами ніхто особливо опікуватись не буде. Їм будуть надані візи і спеціальні документи, проте як далі вони спланують свій візит і у якій регіон відправляться, залежатиме від них самих.

Ірина Шуст для Голосу Америки з Києва.

Всі новини дня

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG