Спеціальні потреби

Актуально

Україна вiдмовиться від російських товарiв?

Україна може обмежити імпорт російських товарів. Такі погрози озвучили сьогодні українські урядовці. До цих кроків можуть вдатися у відповідь на повну заборону ввезення українського м'яса та молочних продуктів до Росії. Заплановані на понеділок переговори не відбулися.

Конфлікт навколо заборони ввезення української м`ясо-молочної продукції в Росію розгорається. Міністр аграрної політики Олександр Баранівський скасував запланований на понеділок візит до Москви. Вiн каже, російська сторона уникає зустрічей і відмовляється сідати за стіл переговорів.

Україна докладає всіх зусиль для якнайшвидшого скасування санкцій, каже міністр. Минулого тижня в Москві відбулася низка нарад. Тоді українська делегація передала свої пропозиції щодо врегулювання проблеми. Росія мала надати свої відповіді минулої п`ятниці. Але їх у Києві так і не дочекалися. Ветеринарні служби кажуть, що у відповідь на висловлені претензії вжили низку заходів.

В той же час українські урядовці намагаються знайти підтримку своєї позиції в міжнародних організаціях. Олександр Баранівський вже звернувся за сприянням до Свiтової органiзацiї торгiвлi.

Між тим українські урядовці також почали говорити мовою погроз. Кажуть, що теж мають претензії до якості російської продукції. А тому не виключають введення заборони на імпорт деяких товарів. Мова йде про російські ковбаси, курячий фарш та м`ясні вироби, які не відповідають українським стандартам.

Баранiвський висловлює сподівання, що сторонам вдасться порозумітися протягом тижня i що до повномастштабної торгової війни справа не дійде:

«Я не думаю, що українці після таких дій Росії стали більше їх любити і поважати. Чи, скажімо, якби такі кроки вжили українці проти Росії, то нас би росіяни більше після цього любили».

Російське ембарго діє з 20 січня. Його пояснюють частими випадками транзиту через Україну неякісного м`яса сумнівного походження. Як приклад наводять ввезення туш індійських буйволів. За документами, вони були телятами.

Якщо ембарго не скасують найближчим часом, виробники твердих сирів зазнають збитків у десятки мільйонів доларів щомісяця. Українські виробники молока вже почави відчувати наслідки російських санкцій – закупівельні ціни на сировину впали майже вдвічі. Це робить виробництво молока нерентабельним. Експерти прогнозують значне скорочення поголов`я худоби, якщо урядам двох країн не вдасться домовитися.

Всі новини дня

«Дивовижний прогрес» або «невдале лідерство»: очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Історія українки Ірини Монастирної, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому. Відео

У США щороку зникає безвісти понад півмільйона людей, - це дані спеціалізованого порталу NamUS. На сьогодні невідомими лишаються місцезнаходження і доля майже 20 000 мешканців США. Серед них - українка Ірина Монастирна, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому.

Більше

XS
SM
MD
LG