Спеціальні потреби

Актуально

Україна, виглядає, уникнула комп`ютерного вiрусу

Український сегмент Інтернету виявився готовим до приходу комп`ютерного вірусу «Камасутра», який вразив сьогодні сотні тисяч електронних машин в усьому світі. Фахівці поки що не зафіксували жодного серйозного збою в обчислювальних системах. Кажуть, до приходу небезпечного вірусу готувалися завчасно.

Адміністратор Iнтернет-порталу «Майдан» Андрій Ігнатов каже, що востаннє мав проблеми з комп`ютерними вірусами п`ять років тому. Тоді через заподіяну шкоду він втратив всю інформацію, яку зберігав на жорсткому дискові. З того часу Ігнатов постійно користується спеціально розробленими антивірусними програмами. І тому руйнівної дії небезпечного комп`ютерного червяка «Камасутра», який атакував всесвітню мережу 3 лютого на собі не відчув:

«Щодня мені приходять може десятки, а може й сотні поштових повідомлень, вражених вірусом. І система відловлює це дуже прекрасно. Деякі з моїх колег отримували попередження про можливе розповсюдження вірусу. Чи стикалися вони сьогодні з цим вірусом? Більшість каже, що ні, не стикалися».

За даними фахівців, «Камасутра» мала атакувати комп`ютери користувачів саме 3 лютого. Вірус знищує з жорстких дисків текстові файли, електронні таблиці та бази даних. До комп`ютерів він потрапляє через електронну пошту. В заголовках листів обіцяють посилання на еротичні Інтернет-сайти. Вражений файл має декілька різновидів. Тому деякі фахівці вважають його одним з найнебезпечніших на сьогодні. До того ж вірус швидко поширюється мережею, сам себе розсилаючи на всі електронні адреси, знайдені в комп`ютері.

В Українському антивірусному центрі повідомили, що до приходу комп`ютерного червяка готувалися. Захисне програмне забезпечення мало протидію до нового вірусу. Легальні користувачі отримали його завчасно. Тому поки що жодного сигналу від своїх клієнтів про проблеми із зараженням вірусом не отримували.

В центрi говорять, що не зафіксовано жодного випадку на даний момент. Ніяких спалахів не було. На електронну пошту теж абсолютно нічого схожого не приходило. Зараз все під повним контролем. Ситуацій, з якими ми б не могли впоратися не було. Якби була яка-небудь кризова ситуація, то ми б обов`язково про це знали, кажуть у центрi.

Експерти не виключають, що атака комп`ютерного червяка, можливо, відбудеться пізніше. І радить користувачам негайно перевірити антивірусні програми.

Втiм Україна скоріш за все уникне серйозних наслідків вірусної атаки, вважає Ігнатов. Однак, не тільки через гарний захист:

«Проблема в тому, що в Україні проникнення комп`ютерів і їхнє використання все ж набагато нижче, ніж в Північній Америці і Європі. Відповідно, на нас розповсюдження вірусів і впливає менше».

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG