Спеціальні потреби

Ющенко надiється на стабiльнi цiни на газ


Президент Вiктор Ющенко сподівається на те, що домовлені ціни на газ не змінюватимуться впродовж п`яти років. Стабільність, на думку глави держави, гарантуватиме укладена в майбутньому українськo-росiйська міждержавна угода. А тим часом компанія РосУкрЕнерго, яка щойно підписала угоду про постачання в Україну блакитного палива за ціною 95 доларів за тисячу кубів, заявляє, що ціни можуть переглядатись.

2 лютого Нафтогаз України і швейцарська РосУкрЕнерго, після кількох невдалих спроб, нарешті створили спільне підприємство під назвою УкргазЕнерго, яке займатиметься постачанням газу в Україну. Як заявили після підписання угод представники Нафтогазу України, “ціна газу зафіксована на 5 років і становить 95 доларів за тисячу кубометрів”.

Президент Віктор Ющенко сподівається на те, що ціна не переглядатиметься принаймні 5 років і що її стабільність забезпечить міждержавна угода, яку Україна готується підписати з Росією. Про це повідомив на брифінгу в п`ятницю заступник голови президентського секретаріату Анатолій Матвієнко. “Президент покладає серйозні надії на міжурядову угоду, над якою сьогодні працює уряд Єханурова”, -- зазначив Матвієнко. За його словами, уклавши угоду на 5 років про спільне підприємство з “РосУкрЕнерго”, Україна не програла: «Ми маємо гарантії, що таку ціну ми будемо мати протягом п`яти років, -- зазначив вiн.

Водночас російські партнери, як виглядає, дотримуються іншої точки зору. Ще не встигли висохнути чорнила під угодою про спільне підприємство, якому “РосУкрЕнерго” 5 років постачатиме для України газ за ціною 95 доларів за тисячу кубів, як представники компанії заявляють про можливий перегляд ціни. “Вона може бути змінена”, -- заявив у Києві один з керівників РУЕ Костянтин Чуйченко. За його словами, це залежить від ціни, за якою “РосУкрЕнерго” закуповуватиме російський газ.

В Україні, тим часом, продовжують критикувати нові газові угоди, підписані з Росією. Створення спільного підприємства між РосУкрЕнерго і Нафтогазом України скритикував у п`ятницю Олександр Зінченко. Екс-держсекретар вважає невигідною появу такого підприємства, що має монопольне становище на українському газовому ринку. “Я не зводив би постачання газу на внутрішній ринок до одного СП”, сказав Зінченко i додав, що «організаційна система утворення спільного підприємства не є надзвичайно вигідною для України, на жаль...».

На те, що новостворене СП “УкргазЕнерго” має всі ознаки монополіста, вказує також колишній перший заступник голови Антимонопольного комітету Зоя Борисенко. “Тільки лінивий не здогадувався, що створюється монополія на ринку постачання та реалізації в Україні природного газу”, -- зазначила Борисенко в інтерв`ю газеті “Дело”.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG