Спеціальні потреби

Вашингтон таймс: США стурбованi дiями Росiї


Впливова американська газета Вашингтон таймс повiдомила, що США стурбованi тим, що Росія використовує контроль над збудованими в радянськi часи газопроводами для того, щоб витіснити з експортних ринків середньо-азійських газових конкурентів.

Газета зазначає, що Москва водночас створює фірми-посередники, єдине завдання яких -- це отримання надприбутків. Цитуючи неназваних американських чиновників, Вашингтон таймс наголошує, що перепродажем середньо-азiйського газу спокiйно міг би займатися росiйський Газпром, однак оскiльки надприбутки у деяких випадках становлять 500 вiдсоткiв, Москві зручно мати максимальну непрозорість у цих процесах, яку якраз створюють утаємниченi фірми-посередники. Середньо-азiйськi газовi експортери, тим часом, змушченi брати те, що Москва їм дає за блакитне паливо, оскiльки на європейські ринки вони можуть виходити лише через російські газопроводи.

Газета також пiдкреслює, що адміністроація Буша, стурбована нещодавньою газовою війною між Росією і Україною, пiддає сумнiву зрілість Росiї головувати у Великiй вiсiмцi. Держдепартамент США веде переговори з Росією і її європейськими клієнтами, намагаючись змінити практику Москви, однак європейські офіційні особи сказали, що їм не хочеться втручатися в торговельну політику Москви.

XS
SM
MD
LG