Спеціальні потреби

Актуально

Вашингтон таймс: США стурбованi дiями Росiї

Впливова американська газета Вашингтон таймс повiдомила, що США стурбованi тим, що Росія використовує контроль над збудованими в радянськi часи газопроводами для того, щоб витіснити з експортних ринків середньо-азійських газових конкурентів.

Газета зазначає, що Москва водночас створює фірми-посередники, єдине завдання яких -- це отримання надприбутків. Цитуючи неназваних американських чиновників, Вашингтон таймс наголошує, що перепродажем середньо-азiйського газу спокiйно міг би займатися росiйський Газпром, однак оскiльки надприбутки у деяких випадках становлять 500 вiдсоткiв, Москві зручно мати максимальну непрозорість у цих процесах, яку якраз створюють утаємниченi фірми-посередники. Середньо-азiйськi газовi експортери, тим часом, змушченi брати те, що Москва їм дає за блакитне паливо, оскiльки на європейські ринки вони можуть виходити лише через російські газопроводи.

Газета також пiдкреслює, що адміністроація Буша, стурбована нещодавньою газовою війною між Росією і Україною, пiддає сумнiву зрілість Росiї головувати у Великiй вiсiмцi. Держдепартамент США веде переговори з Росією і її європейськими клієнтами, намагаючись змінити практику Москви, однак європейські офіційні особи сказали, що їм не хочеться втручатися в торговельну політику Москви.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG