Спеціальні потреби

Актуально

Юлія Тимошенко перебуває з вiзитом в Одесі

Юлія Тимошенко з дводенним візитом перебуває в Одесі. Сьогоднi вона взяла участь у засіданні Форуму представників малого і середнього бізнесу: «Ділові ініціативи – справедлива країна».

Приміщення Театру музичної комедії, де тривала робота Форуму, близько години пікетували прихильники Партії регіонів України. Це були близько півсотні молодих людей, які тримали партійні прапори.

Тим часом учасники форуму поділилися власним баченням на нинішні проблеми і здобутки українських підприємців. Мова йшла і про аграрний сектор. Зокрема, голова Правління Заплавського цукрового заводу Геннадій Козаченов вважає, що планування і розвиток економіки України без рентабельного аграрного сектора неможливе:

«Продукція сільгосппризначення є конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Але тут необхідна державна підтримка у вигляді кваліфікованих фахівців та чиновників на місцях, які вирішують питання аграріїв не на словах, а на ділі. Необхідна програма розвитку на 5–10 років», -- переконаний голова правління Заплавського цукрового заводу Геннадій Козаченов.

Промовці на Форумі говорили про необхідність удосконалення роботи податківців та перегляду існуючих податків. Вони прохали звернути увагу на кадрові питання у регіональних Блоках Юлії Тимошенко, де, як сказав один учасник форуму, «на керівних посадах опинилися ті, хто ще у 2004 році агітував за лідера Партії регіонів і вимагав розігнати Помаранчеву революцію». На думку одного з делегатів Форуму із Закарпатської області – „кадрова політика у деяких регіонах негативно впливає на рейтинг Блоку Юлії Тимошенко”.

Сама Юлія Тимошенко повідомила, що очолюваний нею Блок має намір створити постійну систему комунiкацій між владою та інтелектуальною i бізнес-частинами України:

«Ще до виборів в Україні будуть задіяні два інтерактивних продукти. Вже оголошено про початок реалізації проекту „Ідеальна країна”. Це спеціальна комп`ютерна програма, де триватиме збір пропозицій від інтелектуальної та бізнес частини України щодо шляхів подолання проблем і подальшого розвитку країни. В режимі кожного дня кожен громадянин має можливість передати власну пропозицію, яка потраплятиме до системи загальнонаціонального обговорення».

Юлія Тимошенко піддала критиці і нинішню кадрову політику у державних органах влади.

«У нас ця колода тусується ганебним чином. Я вам скажу, що коли змінили 18 тисяч чиновників в країні – більшої біди я в житті ніколи не бачила. Прийшли чиновники ще більш неосвідчені, ще більш непрофесійні і „голодні” до такого рівня, що нагодувати їх неможливо. У 90 відсотків чиновників немає інтелектуального бачення – що робити зі сферою, до якої він потрапив. Ми припинемо з Вами назавжди кумiвство, братство, або просто прогулявся з кимось із собачкою і запросив на роботу. Так неможливо будувати кадрову політику».

Ще одна програма, яку Блок Юлії Тимошенко готує запустити через два–три тижні матиме назву „Електронна демократія”. Вона надасть можливість у електронному режимі надати пропозиції щодо кожного із законів чи законопроектів, які існують в Україні чи розглядаються парламентом.

Юлія Тимошенко висловила жаль, що нинішня Верховна Рада діє «цілком окремо від суспільства».

Вона піддала критиці нинішнє українське судочинство та назвала серед важливих для країни питань ухвалення рішення про входження України до Світової організації торгівлі. Екс–прем`єр у разі повернення собі втраченої посади запевнила, що у переговорному процесі змінить всі вимоги до України щодо СОТ, які руйнують внутрішні ринки України і буде захищати «саме українські національні інтереси». На її думку, входження до СОТ надасть Україні надзвичайні перспективи для розвитку власного ринку та виходу українських товарів на світовий ринок.

Юлія Тимошенко закликала українських підприємців приділити особливу увагу виборам 2006 року. На її думку, до політичної влади в Україні має шанс повернутися найпотужніша корпорація у вигляді Партії регіонів. «Наслідки їхньої перемоги є не прогнозованими» – сказала пані Тимошенко у своєму виступі.

Учасники Форуму представників малого і середнього бізнесу «Ділові ініціативи – справедлива країна» в Одесі в ухваленій декларації засудили нинішні правила взаємодії підприємця з органами влади та вимагають чесних відносин на користь державі.

В перший день перебування в Одесі Юлія Тимошенко мала прямі ефіри на місцевих теле- і радіостанціях, а 10 лютого вона планує приділити спілкуванню з виборцями у районах Одеської області.

Всі новини дня

Кремль прагне використати війська РФ у Білорусі, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва - ISW

Російські військовики під час навчань у Білорусі. 23 листопада 2022. Фото Міноборони Росії (AP)

Розгортання російських військ у Білорусі, ймовірно, є частиною зусиль Росії з посилення навчального потенціалу і проведення інформаційної операції, йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Супутникові знімки з середини листопада вказують на збільшення російської техніки, зокрема основних бойових танків, на 230-му загальновійськовому Обуз-Лєсновському полігоні в Бресті, Білорусь, включаючи техніку щонайменше на одну бригаду. Незалежна білоруська моніторингова організація The Hajun Project 28 листопада повідомила, що російські війська перекинули 15 зенітно-ракетних комплексів «Тор-М2» і 10 одиниць невизначеного інженерного обладнання до Бреста. Ці дислокації, ймовірно, підтримують зусилля Росії з навчання, а не підготовку до бойових дій з Білорусі…Бойові втрати серед російських інструкторів і стреси, пов’язані з мобілізацією, зменшили навчальний потенціал Росії, ймовірно, збільшивши залежність Росії від білоруського навчального потенціалу», – зазначають в Інституті вивчення війни.

Експерти ISW також додають, що Кремль, ймовірно, прагне використати розгортання російських військ у Білорусі як інформаційну операцію, щоб зафіксувати українські сили навколо Києва, щоб запобігти їх використанню на півдні та сході. За оцінкою ISW, білоруські війська малоймовірно атакуватимуть Україну.

Тим часом Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки повідомляє, що Росія, ймовірно, відмовилася від концепції розгортання батальйонних тактичних груп.

«За останні три місяці російські війська в Україні, ймовірно, в цілому припинили розгортання у вигляді батальйонних тактичних груп (БТГ). Кілька внутрішніх недоліків концепції БТГ були виявлені під час високої інтенсивності широкомасштабних бойових дій під час війни України. Відносно невеликий розподіл бойової піхоти на БТГ часто виявлявся недостатнім. Децентралізований розподіл артилерії не дозволив Росії повністю використати свою перевагу в кількості гармат», – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зауважують, що концепція БТГ відігравала важливу роль у російській військовій доктрині протягом останніх десяти років і передбачала інтеграцію батальйонів із повним спектром допоміжних підрозділів, включаючи бронетехніку, розвідку та артилерію.

Представник Держдепу у Києві обговорить посилення санкцій проти Росії

Кординатор Державного департаменту США з питань санкцій Джим О'Браєн приїхав в Україну, щоб обговорити додаткові заходи для посилення тиску на Росію. Фото: Twitter @USAmbKyiv

Координатор з питань санкцій Державного департаменту США Джим О'Браєн приїхав до Києва, щоб обговорити "додаткові заходи для посилення тиску на Росію", повідомила у Twitter посолка США в Україні Бріджит Брінк. "Санкції та експортний контроль уже погіршили здатність Москви реалізувати свій імперський план - незважаючи на збільшення атак Росії на інфраструктуру", - написала вона.

Раніше Брінк, О'Браєн та міністр інфраструктури України Олександр Курбаков відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Тоді О'Браєн заявив, що американські санкції проти Росії мали "суттєвий вплив" у її війні в Україні: "Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу".

Тим часом, Reuters повідомляє, що на зустрічі голів МЗС країн НАТО у Бухаресті державний секретар США Ентоні Блінкен планує оголосити новий пакет допомоги для підтримки енергетики України.

Напередодні речник Ради національної безпеки Джон Кірбі назвав атаки Росії на цивільну інфраструктуру України і спроби російського президента Володимира Путіна використовувати холод як зброю "абсолютно огидними".

"Це людина (Путін – ред.), яка використовувала їжу як зброю. Він використовував страх як зброю. Зараз він використовує холодну погоду, щоб фактично спробувати поставити український народ на коліна. Коли ви подивитесь на те, що він атакує, це майже вся цивільна інфраструктура [...] Але це огидно. Абсолютно огидно те, що він робить останні кілька тижнів. Не те, щоб він не був підлим раніше [...] це спроба поставити український народ на коліна, тому що він не може поставити українські збройні сили на коліна", – цитує Кірбі Радіо Свобода.

За його словами, США працюють з союзниками та партнерами по всьому світу, щоб знайти запасні частини, обладнання, трансформатори, матеріали, які знадобляться Україні для відновлення постачання електроенергії на більшій частині України. Кірбі також додав, що США збираються продовжувати забезпечувати українські збройні сили зброєю та підготовкою, які їм потрібні, щоб бути успішними на полі бою.

Внаслідок чергового масованого удару РФ по цивільній інфраструктурі України відбулись відключення енергії по всій країні. Станом на 29 листопада національна енергетична компанія "Укренерго" повідомляє, що виробники електроенергії забезпечують 70% споживання електроенергії в Україні, а дефіцит потужності складає 30%.

У статті використано матеріали Reuters

На порядку денному наради міністрів НАТО - зима

Українські солдати з гаубицею M777 на Донеччині 23 листопада 2022 р.

На початку нарад міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ 29 листопада заявив, що Росія «намагається використовувати зиму у війні проти України» і що союзники та Україна «мають бути готові до подальших нападів».

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який бере участь в зустрічах в румунській столиці напередодні головними завданнями назвав збільшення міжнародної військової допомоги Україні і те, як підтримати українську енергетику, вражену російськими ракетними обстрілами.

Я повністю впевнений, що коли міністри закордонних справ зустрічатимуться сьогодні і завтра, то головний сигнал буде в тому, що нам треба далі надавати і посилювати нашу підтримку...
Єнс Столтенберґ

Від зустрічі в Бухаресті очікують оголошення нових зобов’язань допомоги Україні пальним, генераторами, медичними препаратами й устаткуванням, а також зимовим спорядженням для українських військових.

У Вашингтоні повідомили, що державний секретар США Ентоні Блінкен оголосить значний набір допомоги для української енергосистеми.

Блінкен: продовжимо співпрацю для підтримки перемоги України

Очікують також, що окремі держави оголосять про надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони та іншої зброї.

«На подальшу перспективу ми допоможемо Україні в переході з радянських озброєнь на доктрину, навчання і стандарти НАТО», - сказав Єнс Столтенберґ у п’ятницю.

Але, допомагаючи Україні, лідери НАТО постійно наголошують, що стримуються в деяких аспектах, які могли би розглядатися як кроки до розширення війни в ще більший міжнародний збройний конфлікт, і підкреслюють, що НАТО не воює з Росією.

Докори з Києва

Попри неодноразові прохання українських лідерів західні держави досі не надали Україні певних видів зброї західного виробництва, зокрема важкі танки, бойову авіацію та далекобійні ракети.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню Politivo.eu опублікованому в день початку нарад НАТО в Бухаресті назвав «фактом» те, що «є країни світу, які мають те, що потрібно Україні, але з політичних міркувань не продадуть це в достатній кількості».

«Замість того, щоб розраховувати на них, треба запустити виробництво… щоб ми не були залежними від капризів третіх країн, які мають речі на складах, але не бажають ділитися», - сказав Кулеба не назвавши країн і не пояснивши, що конкретно він маю на увазі.

Дякуючи партнерам за підтримку український міністр також заявив, що у Києві сподіваються на просування.

«Ми втратили надто багато часу - і надто багато життів, і надто багато квадратних кілометрів нашої землі… і нам не треба чекати ще однієї трагедії, щоб хтось зміг подолати свої психологічні бар'єри, схвалюючи те чи інше рішення щодо України, - сказав Дмитро Кулеба.

Дивіться також:

Чи варто очікувати змін в санкційній політиці США? СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

«Я просто писала день – і що жива»: розповідь Валерії з Маріуполя про 3 місяці в окупації. Відео

Маріупольчанка Валерія пробула в зоні бойових дій, а потім в російській окупації понад сто днів, найгірші з яких виживала сама.

Як повернути тепло та світло в оселі українців: що робить ЄБРР та міжнародні донори, щоб допомогти Україні. Інтерв’ю

Про допомогу Україні в енергетичній сфері Оксана Бедратенко поговорила з директором ЄБРР у країнах Східної Європи Маттео Патроне.

Більше

XS
SM
MD
LG