Спеціальні потреби

Актуально

Юлія Тимошенко перебуває з вiзитом в Одесі

Юлія Тимошенко з дводенним візитом перебуває в Одесі. Сьогоднi вона взяла участь у засіданні Форуму представників малого і середнього бізнесу: «Ділові ініціативи – справедлива країна».

Приміщення Театру музичної комедії, де тривала робота Форуму, близько години пікетували прихильники Партії регіонів України. Це були близько півсотні молодих людей, які тримали партійні прапори.

Тим часом учасники форуму поділилися власним баченням на нинішні проблеми і здобутки українських підприємців. Мова йшла і про аграрний сектор. Зокрема, голова Правління Заплавського цукрового заводу Геннадій Козаченов вважає, що планування і розвиток економіки України без рентабельного аграрного сектора неможливе:

«Продукція сільгосппризначення є конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Але тут необхідна державна підтримка у вигляді кваліфікованих фахівців та чиновників на місцях, які вирішують питання аграріїв не на словах, а на ділі. Необхідна програма розвитку на 5–10 років», -- переконаний голова правління Заплавського цукрового заводу Геннадій Козаченов.

Промовці на Форумі говорили про необхідність удосконалення роботи податківців та перегляду існуючих податків. Вони прохали звернути увагу на кадрові питання у регіональних Блоках Юлії Тимошенко, де, як сказав один учасник форуму, «на керівних посадах опинилися ті, хто ще у 2004 році агітував за лідера Партії регіонів і вимагав розігнати Помаранчеву революцію». На думку одного з делегатів Форуму із Закарпатської області – „кадрова політика у деяких регіонах негативно впливає на рейтинг Блоку Юлії Тимошенко”.

Сама Юлія Тимошенко повідомила, що очолюваний нею Блок має намір створити постійну систему комунiкацій між владою та інтелектуальною i бізнес-частинами України:

«Ще до виборів в Україні будуть задіяні два інтерактивних продукти. Вже оголошено про початок реалізації проекту „Ідеальна країна”. Це спеціальна комп`ютерна програма, де триватиме збір пропозицій від інтелектуальної та бізнес частини України щодо шляхів подолання проблем і подальшого розвитку країни. В режимі кожного дня кожен громадянин має можливість передати власну пропозицію, яка потраплятиме до системи загальнонаціонального обговорення».

Юлія Тимошенко піддала критиці і нинішню кадрову політику у державних органах влади.

«У нас ця колода тусується ганебним чином. Я вам скажу, що коли змінили 18 тисяч чиновників в країні – більшої біди я в житті ніколи не бачила. Прийшли чиновники ще більш неосвідчені, ще більш непрофесійні і „голодні” до такого рівня, що нагодувати їх неможливо. У 90 відсотків чиновників немає інтелектуального бачення – що робити зі сферою, до якої він потрапив. Ми припинемо з Вами назавжди кумiвство, братство, або просто прогулявся з кимось із собачкою і запросив на роботу. Так неможливо будувати кадрову політику».

Ще одна програма, яку Блок Юлії Тимошенко готує запустити через два–три тижні матиме назву „Електронна демократія”. Вона надасть можливість у електронному режимі надати пропозиції щодо кожного із законів чи законопроектів, які існують в Україні чи розглядаються парламентом.

Юлія Тимошенко висловила жаль, що нинішня Верховна Рада діє «цілком окремо від суспільства».

Вона піддала критиці нинішнє українське судочинство та назвала серед важливих для країни питань ухвалення рішення про входження України до Світової організації торгівлі. Екс–прем`єр у разі повернення собі втраченої посади запевнила, що у переговорному процесі змінить всі вимоги до України щодо СОТ, які руйнують внутрішні ринки України і буде захищати «саме українські національні інтереси». На її думку, входження до СОТ надасть Україні надзвичайні перспективи для розвитку власного ринку та виходу українських товарів на світовий ринок.

Юлія Тимошенко закликала українських підприємців приділити особливу увагу виборам 2006 року. На її думку, до політичної влади в Україні має шанс повернутися найпотужніша корпорація у вигляді Партії регіонів. «Наслідки їхньої перемоги є не прогнозованими» – сказала пані Тимошенко у своєму виступі.

Учасники Форуму представників малого і середнього бізнесу «Ділові ініціативи – справедлива країна» в Одесі в ухваленій декларації засудили нинішні правила взаємодії підприємця з органами влади та вимагають чесних відносин на користь державі.

В перший день перебування в Одесі Юлія Тимошенко мала прямі ефіри на місцевих теле- і радіостанціях, а 10 лютого вона планує приділити спілкуванню з виборцями у районах Одеської області.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG