Спеціальні потреби

Прем`єр Єхануров вiдвiдав Львiвську область


Сьогоднi у Львівську область з робочою поїздкою прибув прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. День він розпочав з наради з питань паливно-енергетичного комплексу.

Всупереч попередньому плану, Олексій Івченко, голова правління Нафтогазу України, не прибув у Львівську область. Його відсутність представники Нафтогазу пояснили тим, що з Олексієм Івченком побажав поспілкуватися президент.

А прем’єр Юрій Єхануров свою роботу у Львівській області розпочав у Стрийському районі – на Більче-Волицькому сховищі, найбільшому в Україні підземному сховищі газу. Тут він нагородив газовиків, які добре працювали у важкі для галузі перші дні 2006 року та провів нараду з питань паливно-енергетичного комплексу. Переважно в уряду просили гроші на розвиток підприємств паливно-енергетичного комплексу та розробку нових родовищ – зокрема вугільних. Петро Олійник, колись голова шахтарського міста Червоноград, а нині – голова Львівської облдержадміністрації переконував Юрія Єханурова, що добувати своє вугілля вигідніше, ніж возити його зі східних областей та Польщі. І переконав. У результаті вже за тиждень міністр вугільної промисловості Віктор Тополов має відповідним розпорядженням розпочати проектування шахти „Тяглівська-1”. „Львіввугілля” оцінює запаси Тяглівського родовища у більше 200 мільйонів тонн.

Говорили на нараді й про Більче-Волицьке газове сховище, зараз завантажене газом лише на 40-45%. На нараді так і не змогли дорахуватися більше 4 з половиною мільярдів кубометрів буферного газу, які були відібрані 2003 і 2004 року, і які тепер треба закуповувати. Окрім цього придбання прем’єр говорив і про обсяги інших потрібних інвестицій. Юрій Єхануров:

«Розрахунок, який треба робити на найближчі роки, свідчить, що ми повинні в першу чергу попрацювати з підземними сховищами газу. Фахівці кажуть мені, що обсяг інвестицій для того, щоб довести, як кажуть, „до ума” все, що є у нас з підземними сховищами газу в Україні, мова йде про 100, трошки більше мільйонів доларів США інвестицій, щоб забезпечити повне використання. Разом з тим мова не йде про поповнення самого газу. Це окрема тема, про яку я буду говорити щодо фінансових схем роботи».

Розробку нових родовищ у західному регіоні також доведеться профiнансувати. Наприклад, з початку 90-х фінансування інституту „Західгеологія” зменшилося в 10 разів – до 12-16 мільйонів гривень в рік, а зараз ця установа потребує більше 100 мільйонів гривень. Також в інституту забрали чотири ліцензії. Хто саме стоїть за втратою ліцензій на розробку, керівник інституту, згiндо з джерелами, не наважився сказати навіть Юрію Єханурову.

Якщо вранці під час наради Юрій Єхануров говорив переважно про розробку нових родовищ вугілля, нафти та газу, на інших зустрічах він сказав докладніше про виробництво ядерного палива в Україні. Зокрема про те, що цей проект потребуватиме 12 років роботи:

«Ви знаєте, що ми постійно працюємо з Російською Федерацією з цього приводу, я зустрічався з паном Кірієнком. Ви знаєте, що є робота з американськими фірмами, є якісь угоди, робота ведеться. Точно так же з французами. Але коли я говорив сьогодні, я мав на увазі український проект.

Окрім наради з паливно-енергетичних питань, Юрій Єхануров виступив перед викладачами та студентами Національного університету „Львівська політехніка”, з управлінцями області, дуже коротко – з журналістами, а також із активом „Народного Союзу Наша Україна”. Вечір прем’єр-міністр провів у товаристві Комітету підприємців Львівщини.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG