Спеціальні потреби

Луценко оцiнює змiни в правоохороннiй сферi


Перебуваючи у Вашингтоні, міністр внутрішніх справ України дав інтерв`ю Голосу Америки, в якому говорив про невтручання у його роботу президента, висловив стурбованість iмунiтетом депутатiв місцевих рад та запропонував з міліції зробити поліцію.

У Вашингтоні Юрій Луценко серед іншого розказував американським колегам про ефективність свого відомства. Попри проблеми з матеріальним забезпеченням працювати українським правоохоронцям стало легше, адже зникла практика телефонного права, стверджує міністр:

«Жодного разу президент не подзвонив міністру і не сказав ні “фас”, ні “стоп”. І це стало результатом рівності закону для всіх».

І якщо загальна статистика боротьби із злочинністю в Україні, яку навів міністр, вражає, багато гучних справ залишаються нерозкритими. Однією з найголовніших причин такої ситуації Юрій Луценко назвав існування прийнятого у вересні закону, який наділяє депутатів рад всіх рівнів недоторканістю, результатом чого став похід криміналітету під імунітет місцевих рад:

«Це наша спільна помилка. Я це вважаю саме так. Проте, давати оцінку діям президента я, як діючій міністр внутрішніх справ, не вважаю за коректне. Думаю, що варто дочекатися створення Конституційного суду, куди президент вже направив подання про неконституційність цього закону. Я не сумніваюсь, що так це і буде, адже Конституційний суд вже двічі скасовував аналогічнi рішення парламенту, прийняті у популістському збудженні перед виборами. Так буде і цього разу».

За словами Юрiя Луценка, iз тисячі двохсот справ посадових злочинів прокуратурою до суду за рік передано лише 191. І при продовженні існування системи, коли лише прокуратура має повноваження розслідувати справи проти посадовців, поступ у цій ситуації стає майже неможливий, каже міністр:

«Дуже актуальним є питання зміни законодавства, коли до підслідності міліції, а було б непогано, щоб її ще по дорозі переіменували у поліцію. Як це робиться у всьому світі, всіх посадовців до рівня зам-міністра. Всі решта від міністра, моїх колег, могли би бути предметом Національного бюро розслідувань – органу на кшталт ФБР.

Що ж до взаємодії міліції та прокуратури, за словами міністра, з призначенням нового Генерального прокурора України її динаміка значно змінилась:

«Відвертий саботаж пана Піскуна, який сьогодні визнають більшість українських спеціалістів та експертів, завершено. Генеральний прокурор виявляє бажання співпрацювати. Найперше, елементарна річ, про яку я можу сказати, це те, що сотні резонансних справ, які Піскун тримав у центральному, штучно створеному центральному департаменті, біли відразу розіслані на місця і активно розслідуються слідчими прокуратури».

Щоправда, навіть найзавзятіші підходи нового керівництва прокуратури, додав міністр, знову ж таки гальмуються нормами законодавства, якi, на його думку, потребують негайних змін.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG