Спеціальні потреби

Актуально

Скандал навколо «Елiта-центру» розростається

У Києвi продовжує стрімко розгоратися скандал довкола ошуканих вкладників у будівництво кількох житлових будинків. Компанія «Еліта-центр» продавала квартири інвесторам, однак будівництво так і не почалося, а практично кожна квартира була продана декілька разів. Тепер власників компанії оголосили у міжнародний розшук, а люди, які втратили свої гроші, вимагають відповідальності від влади.

Тисячі людей втратили свої гроші, не отримавши очікуваних квартир, при чому 400 мільйонів гривень вивезено з України. Така ціна найбільшої квартирної афери в Києві. Вiдповiдальними за неї вважають керівникiв компанії «Еліта-центр». Цих людей вже оголосили в міждержавний розшук, але за словами міністра внурiшнiх справ Юрiя Луценка, ні їх, ні грошей в Україні вже немає. Поки що упіймали лише бухгалтера.

Тепер ошукані вкладники, які позбулися десятки, а часом сотнi тисяч доларів, звертаються до влади. Вони демонструють документи, які засвідчують, що дозвіл на будiвництво давали високі київські чиновники, в тому числі і мер, і вимагають відповідальності. Серед постраждалих чимало відомих в Україні людей – це і параолімпійський чемпіон Андрій Жильцов, який вклав у квартиру кошти з прeмії за золоту медаль, популярна телеведуча Лідія Таран, сурдоперекладач i героїня помаранчевої революції Наталя Дмитрук. Вона, наприклад, переконана, що влада все ж таки знала про ймовірність шахрайства.

Натомість міністр у справах будівництва Павло Качур повідомляє нові подробиці - замість 24-поверхового житлового комплексу шахраї зводили семиповерховий торговельний центр – це єдине, на що вони мали дозвіл.

Головне питання зараз – що робити. Міністр Качур каже, що треба приймати нові закони, які б гарантували права інвесторів та створювати єдиний державний реєстр вкладників.

Натомість ошукані мешканці об`єдналися заради боротьби за свої права. Вони створили штаб і вимагають від влади добудувати будинки і надати їм квартири. Втiм влада поки що обмежилася створенням робочої групи.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG