Спеціальні потреби

У Женеві говорили про пташиний грип


На конференції Всесвiтньої органiзацiї охорони здоров`я у Женеві експерти з питань охорони здоров’я закликали до негайних заходів для приборкання вірусу пташиного групу, доки він не почав поширюватися від людини до людини в процесі мутацій. Тим часом у Китаї, в намаганнях зупинити поширення захворювання, органи влади закрили всі магазини живої птиці в столичному Пекіні.

Представники медичних та ветеринарних відомств, які зустрічаються у Швейцарії, кажуть, що мутація поточного виду пташиного грипу, який може поширюватися від людини до людини, - неминуча. Всім країнам необхідно координувати свої заходи для запобігання такого спалаху, заявив лікар Дейвид Набарро, який є координатором програм ООН у питаннях пташиного і людського грипу:

«Нам усім потрібна подальша участь на високому рівні національних та міжнародних посадовців для запевнення задоволення наших потреб щодо ресурсів та усунення перешкод, коли вони трапляються».

Хоча наслідки людської пандемії, за словами доктора Набарро, можуть бути «досить тривожними», він також уважає, що існує надія на уникнення глобальної епідемії шляхом співробітництва:

«Я сповнений оптимізмом щодо масштабу міжнародної співпраці стосовно кращого підходу до питання епідемії пташиного грипу, що ми обговорювали сьогодні вранці, і підготовки до (можливої) пандемії», -- сказав Набарро.

Така глобальна програма вимагатиме інвестування у ветеринарні послуги, посилення системи стеження за людськими захворюваннями, наукової співпраці щодо розробки вакцини і ширшого доступу до існуючих проти-вірусних ліків фармацевтичних компаній.

Виринає також питання коштів глобальної боротьби з пташиним грипом. За приблизними підрахунками Світового банку, кошти становитимуть 800 мiльярдiв доларів.

Поточні прогнози щодо можливої кількості загиблих від людського штаму пташиного грипу - різні. Набарро каже, що може померти від п’яти до ста п’ятдесяти мільйонів людей. Проте ВООЗ вважає сім з половиною мільйонів загиблих більш реалістичним числом.

Досі, у зв`язку пташиного грипу або загрозою його поширення загинуло або вбито понад півтораста мільйонів птахів, здебільшого курей. Від грудня 2003 року понад шістдесят інфікованих людей в Азії померло від контакту із зараженою пташиним вірусом птицею.

Між тим Китай значно посилив свої заходи у боротьбі із поширенням пташиного грипу. Органи влади видали наказ про закриття всіх пташиних ярмарків в столичному Пекіні, як також про масове винищення птахів і свійської птиці після нового спалаху пташиного грипу в північно-східній частині країни. Як гадається, забито шість мільйонів заражених пташиним грипом птахів.

Крім цього, Китай повідомив, що три пацієнти, яким первісно поставлено діагноз запалення легенів, можливо інфіковані пташиним грипом. Один з них -- дев’яти-річний хлопець -- помер. Далі розслідується причина їх захворювань. Дотепер повідомлень про випадки зараження грипом від людини до людини -- немає.

XS
SM
MD
LG