Спеціальні потреби

Актуально

В Одесі говорили про діяльність Місії ЄС

Сьогоднi в Одесі вiдбулося перше засідання координаційної ради, присвячене роботі Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові і Україні. У заході, серед інших, взяли участь міністри закордонних справ України і Молдови, керівник Представництва Єврокомiсiї в Україні і Бiлорусі.

Представники Місії Європейського Союзу розпочали самостійно працювати на лінії прикордонних загонів українсько-молдовського кордону. 15 осіб, громадяни кількох європейських країн, розмістилися у трьох польових офісах. Вони орендують квартири в містах, виїжджаючи безпосередньо на кордон.

Під час зустрічі в Одесі підведено попередні підсумки діяльності Місії та питання її співпраці з прикордонними і митними службами України та Молдови.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на прес-конференції, проведеній в офісі Місії ЄС в Одесі, висловив задоволення результатами її діяльності. Він наголосив, що Україна, Молдова і Європейський Союз продемонстрували зразок оперативного вирішення однієї з найделікатніших проблем – організації Місії на кордоні, і висловив бажання, щоби ЄС „з такою ж оперативністю вирішував питання двосторонньої співпраці між Україною і Євросоюзом”:

«Від ініціативи двох президентів до початку діяльності пройшло менше, ніж пів року. Своїм підходом українська влада продемонструвала налаштованість на прозорість і бажання об`єднати зусилля для боротьби з корупцією та іншими негативними явищами на кордоні... Ми позитивно оцінюємо перші два місяці діяльності Місії ЄС. Нам приємно було почути позитивну оцінку професіоналізму українських прикордонників і митників... Нині ще рано давати оцінки, але вже сьогодні можна сказати, що унікальна Місія ЄС продемонструвала свою ефективність, корисність і ми є свідками налагодження тісної співпраці між представниками Місії та відповідними органами влади, прикордонниками і митниками України і Молдови».

Тарасюк, від імені уряду, запевнив учасників засідання консультативної ради, що уряд України і надалі буде надавати різноманітну підтримку діяльності Місії і всі відповідні урядові структури будуть співпрацювати з Місією ЄС.

Зі свого боку міністр закордонних справ Республіки Молдова Андрій Стратан висловив переконання, що робота Місії ЄС буде сприяти перш за все стабілізації ситуації на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові і України генерал Ференц Банфі повідомив, що через шість місяців після початку роботи Місія запропонувала обом країнам-сусідам певні рекомендації. Йдеться, серед іншого, про зміни практичних процедур, які використовуються під час роботи на кордонах з метою досягнення європейського рівня у цьому регіоні діяльності.

До складу Місії нині входять 69 експертів, які є громадянами Бельгії, Чехії, Швеції, Словаччини, Великобританії, Італії та інших європейських країн. В її рамках проводиться навчання на місцях і надаються консультації українським та молдовським службовцям з метою підвищення ефективного рівня контролю на кордоні. Місія є консультативним органом, який виконує технічні функції, і не має виконавчих повноважень.

БорисТарасюк наголосив, що завдяки ініціативі президента Віктора Ющенка щодо врегулювання придністровського конфлікту вдалося поновити переговорний процес. Завдяки спільним зусиллям обох сторін вперше до процесу врегулювання долучився Європейський Союз та Сполучені Штати Америки.

Всі новини дня

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG