Спеціальні потреби

Актуально

В Одесі говорили про діяльність Місії ЄС

Сьогоднi в Одесі вiдбулося перше засідання координаційної ради, присвячене роботі Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові і Україні. У заході, серед інших, взяли участь міністри закордонних справ України і Молдови, керівник Представництва Єврокомiсiї в Україні і Бiлорусі.

Представники Місії Європейського Союзу розпочали самостійно працювати на лінії прикордонних загонів українсько-молдовського кордону. 15 осіб, громадяни кількох європейських країн, розмістилися у трьох польових офісах. Вони орендують квартири в містах, виїжджаючи безпосередньо на кордон.

Під час зустрічі в Одесі підведено попередні підсумки діяльності Місії та питання її співпраці з прикордонними і митними службами України та Молдови.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на прес-конференції, проведеній в офісі Місії ЄС в Одесі, висловив задоволення результатами її діяльності. Він наголосив, що Україна, Молдова і Європейський Союз продемонстрували зразок оперативного вирішення однієї з найделікатніших проблем – організації Місії на кордоні, і висловив бажання, щоби ЄС „з такою ж оперативністю вирішував питання двосторонньої співпраці між Україною і Євросоюзом”:

«Від ініціативи двох президентів до початку діяльності пройшло менше, ніж пів року. Своїм підходом українська влада продемонструвала налаштованість на прозорість і бажання об`єднати зусилля для боротьби з корупцією та іншими негативними явищами на кордоні... Ми позитивно оцінюємо перші два місяці діяльності Місії ЄС. Нам приємно було почути позитивну оцінку професіоналізму українських прикордонників і митників... Нині ще рано давати оцінки, але вже сьогодні можна сказати, що унікальна Місія ЄС продемонструвала свою ефективність, корисність і ми є свідками налагодження тісної співпраці між представниками Місії та відповідними органами влади, прикордонниками і митниками України і Молдови».

Тарасюк, від імені уряду, запевнив учасників засідання консультативної ради, що уряд України і надалі буде надавати різноманітну підтримку діяльності Місії і всі відповідні урядові структури будуть співпрацювати з Місією ЄС.

Зі свого боку міністр закордонних справ Республіки Молдова Андрій Стратан висловив переконання, що робота Місії ЄС буде сприяти перш за все стабілізації ситуації на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові і України генерал Ференц Банфі повідомив, що через шість місяців після початку роботи Місія запропонувала обом країнам-сусідам певні рекомендації. Йдеться, серед іншого, про зміни практичних процедур, які використовуються під час роботи на кордонах з метою досягнення європейського рівня у цьому регіоні діяльності.

До складу Місії нині входять 69 експертів, які є громадянами Бельгії, Чехії, Швеції, Словаччини, Великобританії, Італії та інших європейських країн. В її рамках проводиться навчання на місцях і надаються консультації українським та молдовським службовцям з метою підвищення ефективного рівня контролю на кордоні. Місія є консультативним органом, який виконує технічні функції, і не має виконавчих повноважень.

БорисТарасюк наголосив, що завдяки ініціативі президента Віктора Ющенка щодо врегулювання придністровського конфлікту вдалося поновити переговорний процес. Завдяки спільним зусиллям обох сторін вперше до процесу врегулювання долучився Європейський Союз та Сполучені Штати Америки.

Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG