Спеціальні потреби

Актуально

У США не вщухають дебати навколо урагану Катрiна

Днями у Конгресi опрацювано проект звiту, який критикує адміністрацію Буша за те, що вона неадекватно вiдреагувала на це стихійно лихо. Цікавим документ є ще й тим, що його опрацювали однопартiйцi президента.

Проект звiту, який уже просочився в американську пресу, критикує уряд за надто повiльнi, неефективнi, а то i взагалi вiдсутнi зусилля для подолання наслідків лиха. Чи не головне питання, яке ставить документ: наскiльки готовий сьогоднi федеральний уряд справитися з наслідками не лише стихiйних лих, а будь-якої катастрофи.

Проект звiту звертає увагу на той факт, що офіційних осiб уже роками попереджали, що дамби навколо Нового-Орлеану можуть не витримати одного з наступних ураганiв, при чому синоптики за кілька днiв до Катрiни попереджали про її можливі нищівні наслідки.

Звітуючись перед одним iз комiтетiв Конгресу, колишнiй директор Агентства США з надзвичайних ситуацій Майкл Браун пiддав критицi чиновників в адміністрації Буша якi доводили, що було неможливо передбачити потужність шторму. На його думку те, що вони тепер кажуть, ніби не могли робити якiсь прогнози, - це байка.

Міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертоф, що вiдповiдає за готовність країни до стихiйних лих та актiв тероризму каже, що вже ініційовано вiдповiднi змiни. Зокрема Агентство удосконалить свою уніфіковану систему тривоги, збільшить штат на кiлькасот чоловiк та впровадить найновiшi iнформацiйнi технології, щоб краще справлятися з наслідками будь-якої катастрофи.

Тим часом колишнiй директор Агентства з надзвичайних ситуацій Браун закликав законодавцiв зробити це вiдомство незалежним від Міністерства внутрішньої безпеки яке, як вiн каже, надто сфокусоване на боротьбі з тероризмом. Втiм Чертоф вiдкидає таку пропозицiю наполягаючи, що його мiнiстерство впорається i з одним i з іншим.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG