Спеціальні потреби

Актуально

Суд у справi Гонгадзе знову вiдкладено

Слухання у справі про вбивство Гонгадзе перенесли на невизначений строк. Процес поновлять тоді, коли суд отримає висновки державного експерта про ступінь секретності матеріалів справи. В Київському апеляційному судi ось уже понад місяць тривають суперечки про те, чи пускати на слухання громадськість і пресу.

Після тижневої перерви суд у справі Гонгадзе поновився і знову забуксував. Сторони ніяк не дійдуть згоди, чи є в матеріалах державна таємниця і в якому режимі – закритому чи відкритому – вести процес.

Серед нових аргументів фігурував лист від державного експерта з питань секретності, що надійшов до суду. За словами судді Григор`євої, в листі є інформація, що дає змогу визначити ступінь секретності матеріалів справи. Проте ознайомитись з листом адвокатові Лесі Гонгадзе Андрію Федуру, попри його обурені протести, не дали – пояснивши, що на листі стоїть гриф “Для службового користування”.

Водночас дещо пом`якшилась позиція державного обвинувачення. Прокурори, які раніше затято наполягали на закритості слухань, запропонували їх “частково” відкрити. Для цього, на їх думку, потрібно залучити експертів, щоб ті визначили межі таємниць.

З такою точкою зору Андрій Федур не згоден: за його словами, якщо Генпрокуратура хотіла розставляти грифи “секретно”, то мала зробити це ще до того, як направила справу до суду:

«Позиція, яку зайняв прокурор Шилов – давайте з`ясуємо в експертів, що в матеріалах справи складає державну таємницю, а що не складає. Це треба було зробити давним-давно. Якщо там є матеріали, які складають державну таємницю, то вони її вже давно розголосили!… Цю вакханалію треба припинити і чітко у відповідності до вимог законодавства вести відкритий судовий процес, щоб суспільство знало, що в нас відбувається і як у нас органи державної влади, спецпідрозділи правоохоронних органів, які мали захищати право людини, займалися вбивствами людей!

На думку адвоката Мирослави Гонгадзе, Валентини Теличенко, процес затягують навмисно через наближення парламентських виборів:

«Є низка політиків, котрих ми будемо зголошувати в якості свідків по цій справі. І є серйозні аргументи, щоб їх залучити в якості свідків. Думаю, саме це і стало головною причиною такого серйозного затягування у слуханні справи. Я думаю, що ці політики дуже не хочуть, щоб їх в якості свідків допитали до 26 березня».

Судді вирішили відкласти справу на невизначений термін – щоб порадитись з експертами. Засідання поновлять, коли суд отримає висновки державного експерта про ступінь секретності матеріалів справи. При цьому головуючий суддя Григор`єва пообіцяла журналістам, що відтепер вони зможуть бути присутні на слуханнях – окрім тих, які визнають секретними експерти з державних таємниць.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG