Спеціальні потреби

Актуально

США визнали Україну ринковою державою

Сполучені Штати надали Україні статус держави з ринковою економікою. Про це сьогодні в Києві оголосив представник американського уряду. Президент Ющенко вже привітав це рішення США. Експерти вважають, що від нього в першу чергу виграють українські металурги та хімічна промисловість.

Сполучeні Штати визнали українську економіку ринковою. Про це повідомив перший заступник міністра торгівлі США Девід Семпсон, який нині перебуває в Києві. Він також повідомив, що протягом декількох тижнів уряд США підпише з Україною двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів та послуг. Це є передумовою вступу України до Світової організації торгівлі.

Цей крок Сполучені Штати пояснили «суттєвими позитивними змінами та успіхами України на шляху політичних і соціально-економічних перетворень». Американський урядовець зазначив, що це стане вагомим аргументом під час розгляду Конгресом США скасування дії поправки Джексона-Веніка щодо України.

Отримання Україною статусу країни з ринковою економікою, наголошується в повідомленні, матиме позитивний ефект для всіх українських компаній, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність у США. Директор еконмічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин вважає, що в першу чергу це відчують українські металурги:

«З точки зору виробництва - це суттєво зменшує ризики попадання під антидемпінгові розслідування. Я думаю, що це відкриє нам доступ до світових ринків».

Застосування антидемпінгових заходів щодо української продукції стане складнішим, каже експерт. Ті підприємства, які знаходяться під такими санкціями, отримають можливість вимагати перегляду своїх справ. Компанія «Інтерпайп» продає на американському ринку труби та колеса власного виробництва. Її віце-президент Андрій Гончарук каже, що продукція не знаходиться під дією санкцій, але додає, що на майбутнє ринковий статус України дає бізнесменам вагомі переваги:

«Левова частка в двосторонньому бізнесі складає металургія і хімія. Ці сектори дуже вразливі для антидемпінгових розслідувань. Цей статус дає під час розслідувань більш об`єктивні і прозорі умови для співпраці з американською стороною щодо захисту інтересів українських виробників».

І Гончарук і Юрчишин переконані, що економічні вигоди від «ринкового статусу» відчуються не відразу. Втім, набагато важливіше, що це пришвидшить переговори України щодо вступу до СОТ, каже Юрчишин:

«Американська позиція в багатьох випадках є визначальною. Це буде сигналом для інших країн-членів робочої групи по вступу України до СОТ».

Юрчишин прогнозує, що надання Сполученими Штатами українській економіці ринкового статусу дозволить Україні набути членства в СОТ до кінця нинішнього року.

Всі новини дня

Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Шведський і фінський солдати під час навчань поблизу Стокгольма 28 квітня 2023 р.

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».

... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.

Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.

«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».

Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».

«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.

Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.

Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.

Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG