Спеціальні потреби

Актуально

США визнали Україну ринковою державою

Сполучені Штати надали Україні статус держави з ринковою економікою. Про це сьогодні в Києві оголосив представник американського уряду. Президент Ющенко вже привітав це рішення США. Експерти вважають, що від нього в першу чергу виграють українські металурги та хімічна промисловість.

Сполучeні Штати визнали українську економіку ринковою. Про це повідомив перший заступник міністра торгівлі США Девід Семпсон, який нині перебуває в Києві. Він також повідомив, що протягом декількох тижнів уряд США підпише з Україною двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки товарів та послуг. Це є передумовою вступу України до Світової організації торгівлі.

Цей крок Сполучені Штати пояснили «суттєвими позитивними змінами та успіхами України на шляху політичних і соціально-економічних перетворень». Американський урядовець зазначив, що це стане вагомим аргументом під час розгляду Конгресом США скасування дії поправки Джексона-Веніка щодо України.

Отримання Україною статусу країни з ринковою економікою, наголошується в повідомленні, матиме позитивний ефект для всіх українських компаній, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність у США. Директор еконмічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин вважає, що в першу чергу це відчують українські металурги:

«З точки зору виробництва - це суттєво зменшує ризики попадання під антидемпінгові розслідування. Я думаю, що це відкриє нам доступ до світових ринків».

Застосування антидемпінгових заходів щодо української продукції стане складнішим, каже експерт. Ті підприємства, які знаходяться під такими санкціями, отримають можливість вимагати перегляду своїх справ. Компанія «Інтерпайп» продає на американському ринку труби та колеса власного виробництва. Її віце-президент Андрій Гончарук каже, що продукція не знаходиться під дією санкцій, але додає, що на майбутнє ринковий статус України дає бізнесменам вагомі переваги:

«Левова частка в двосторонньому бізнесі складає металургія і хімія. Ці сектори дуже вразливі для антидемпінгових розслідувань. Цей статус дає під час розслідувань більш об`єктивні і прозорі умови для співпраці з американською стороною щодо захисту інтересів українських виробників».

І Гончарук і Юрчишин переконані, що економічні вигоди від «ринкового статусу» відчуються не відразу. Втім, набагато важливіше, що це пришвидшить переговори України щодо вступу до СОТ, каже Юрчишин:

«Американська позиція в багатьох випадках є визначальною. Це буде сигналом для інших країн-членів робочої групи по вступу України до СОТ».

Юрчишин прогнозує, що надання Сполученими Штатами українській економіці ринкового статусу дозволить Україні набути членства в СОТ до кінця нинішнього року.

Всі новини дня

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

У Голівуді презентували стрічку “Погані Дороги”, щоб показати історію українсько-російської війни. А також, щоб зібрати кошти для постраждалиx від агресії Росії. На показ приїхала і режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

“Не ходіть до школи, школи більше немає”, – історія школи № 66 міста Маріуполя та її директора. Відео

Школа №66 була гордістю Маріуполя – після капітального ремонту вона пропрацювала лише 4 роки та готувалася до чергового випускного. Але все скінчилося 23 лютого.

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Інтерв’ю

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Міжнародна правозахисна організація опублікувала чергову доповідь, присвячену воєнним злочинам російської армії в Україні.

Підсумки саміту НАТО, анонс нових поставок військової допомоги Україні – подробиці. Відео

В Мадриді завершився саміт НАТО, який багато хто вже назвав історичним. В останній день зустрічей, лідери США та Великобританії анонсували надання Україні нових поставок військової допомоги.

В ООН закликають допустити гуманітарну допомогу в Херсон, Маріуполь та інші непідконтрольні Києву території  

Мешканка на зруйнованій вулиці Маріуполя 27 травня 2022 року. АР/ Олексій Олекандров.  

Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловила стурбованість тим, що працівники ООН та їхні партнери в Україні не можуть повноцінно виконувати свою гуманітарну роботу через брак безпеки та перешкоди.

Зокрема, доступ працівників міжнародних гуманітарних місій обмежений або неможливий до Херсона, Маріуполя та інших територій, що неповністю підконтрольні українському уряду.

У четвер, 30 червня, вона закликала “рішуче та терміново” забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних працівників до всіх регіонів України, міст, сіл та селищ, де люди потребують допомоги.

Вона також наголосила на необхідності дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

“Попри величезні труднощі, ми разом із нашими партнерами від початку російського вторгнення, від 24 лютого, надали життєво необхідну допомогу майже дев’яти мільйонам жінок, дітей та чоловіків у кожному регіоні України. Це на додаток до неймовірної роботи тисяч і тисяч волонтерів по всій країні, які підтримують власний народ”, - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні.

За її словами, в районах, де активізуються бойові дії, зростають гуманітарні потреби мешканців.

Напередодні, 29 червня, Моніторингова місія з прав людини в Україні оприлюднила новий звіт щодо порушень в Україні. У ньому задокументовані випадки вбивств, тортур, зникнення людей, а також інші злочини проти цивільного населення за перші три місяці війни. Місія також змогла перевірити і підтвердити 23 випадки сексуального насильства в час війни.

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG