Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко хоче скасування газових угод

Юлiя Тимошенко не хоче прем`єрства, їй потрібна денонсація газових угод. Як заявила екс-очільниця уряду на скликаній пресовій конференції, єдина умова, яку висуває її Блок для підписання коаліційного договору «помаранчевих» сил – це розірвання газових домовленостей з Росією.

На прес-конференції журналісти побачили нову Тимошенко. Демократичні блакитні джинсики, і замість звичної коси – укладене хвилями розпущене волосся. Річ зовсім не в зміні іміджу – пояснює вона цікавим. Просто не встигла підготуватися, бо щойно з поїздки регіонами. Каже – навіть дочку, в якої сьогодні день народження, не мала часу привітати і ще не купила подарунок.

Останні висловлювання президента Ющенка і прем`єра Єханурова стосовно газових угод з Росією Юлія Тимошенко розцінює як підтвердження сумнівів, висловлених нею раніше, та підтримку її позиції. А тому хоче довести справу до кінця. І ладна заради цього відмовитись навіть від прем`єрських амбіцій. Як заявила лідерка БЮТ, її блок знімає всі свої умови для підписання коаліційної угоди з “Нашою Україною”, окрім однієї – скасування російсько-українських газових домовленостей:

«Ми в тій коаліційній угоді залишаємо тільки одну умову. Ми не збираємося ділити ніяких посад. Ми не збираємося присвячувати дрібним чиновницьким інтригам цю коаліційну угоду. Ми залишаємо там тільки один пункт – денонсацію всіх газових угод, повернення до тих угод, які у нас існували, повернення до тих цін, які у нас існували».

Інша новина від Тимошенко також пов`язана з енергетикою. Екс-прем`єрка продемонструвала журналістам роздобутий нею документ про будівництво сховища для атомних відходів під Чорнобилем. Угоду підписали український “Енергоатом” і американська будівельна компанія “Холтек Інтернешнл”. Як заявляє Тимошенко, йдеться про ядерне звалище, ємність якого у десятки разів перевищує потреби власне України. Угода приймалась кулуарно, без відома громадськості та “добра” з боку Верховної Ради. До всього – обурюється Тимошенко – американську Холтек Інтернешнл вдома у Сполучених Штатах позбавили ліцензії за виготовлення неякісних контейнерів для відпрацьованого ядерного пального. Лідерка БЮТ вважає халепу ще більшою, ніж підписані з Росією угоди по газу:

«Якщо газову угоду ми дійсно здатні денонсувати, то я думаю, ніхто в світі не здатний денонсувати період напіврозпаду відпрацьованого урану».

Забивши цього другого гола у ворота конкурента – “Нашої України” – леді Ю полірує перемогу дотепами. Коментуючи отриманий її блоком після жеребкування не вельми виграшний номер у виборчому бюлетені – 36 – Тимошенко тлумачить це як сприятливий для себе знак:

«Подивіться: “Наша Україна” отримала цифру 10, Регіони України 18, а наш блок 36. Я думаю, що це Господь підказав, які будуть результати на парламентських виборах».

Розбивши вщент як ворогів, так і “любих друзів”, Юлія Тимошенко залишає, однак, простір для гепі-енду і каже, що не полишає надії порозумітися з президентом:

«Ні для кого не секрет, що я останні півроку мрію про зустріч з президентом, і кожен раз намагаюся це донести. І якщо у президента дійсно таке натхнення виникне – зустрітися, то ми обов`язково відкликнемося на це натхнення. Головне, щоб воно не зникло».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG