Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко хоче скасування газових угод

Юлiя Тимошенко не хоче прем`єрства, їй потрібна денонсація газових угод. Як заявила екс-очільниця уряду на скликаній пресовій конференції, єдина умова, яку висуває її Блок для підписання коаліційного договору «помаранчевих» сил – це розірвання газових домовленостей з Росією.

На прес-конференції журналісти побачили нову Тимошенко. Демократичні блакитні джинсики, і замість звичної коси – укладене хвилями розпущене волосся. Річ зовсім не в зміні іміджу – пояснює вона цікавим. Просто не встигла підготуватися, бо щойно з поїздки регіонами. Каже – навіть дочку, в якої сьогодні день народження, не мала часу привітати і ще не купила подарунок.

Останні висловлювання президента Ющенка і прем`єра Єханурова стосовно газових угод з Росією Юлія Тимошенко розцінює як підтвердження сумнівів, висловлених нею раніше, та підтримку її позиції. А тому хоче довести справу до кінця. І ладна заради цього відмовитись навіть від прем`єрських амбіцій. Як заявила лідерка БЮТ, її блок знімає всі свої умови для підписання коаліційної угоди з “Нашою Україною”, окрім однієї – скасування російсько-українських газових домовленостей:

«Ми в тій коаліційній угоді залишаємо тільки одну умову. Ми не збираємося ділити ніяких посад. Ми не збираємося присвячувати дрібним чиновницьким інтригам цю коаліційну угоду. Ми залишаємо там тільки один пункт – денонсацію всіх газових угод, повернення до тих угод, які у нас існували, повернення до тих цін, які у нас існували».

Інша новина від Тимошенко також пов`язана з енергетикою. Екс-прем`єрка продемонструвала журналістам роздобутий нею документ про будівництво сховища для атомних відходів під Чорнобилем. Угоду підписали український “Енергоатом” і американська будівельна компанія “Холтек Інтернешнл”. Як заявляє Тимошенко, йдеться про ядерне звалище, ємність якого у десятки разів перевищує потреби власне України. Угода приймалась кулуарно, без відома громадськості та “добра” з боку Верховної Ради. До всього – обурюється Тимошенко – американську Холтек Інтернешнл вдома у Сполучених Штатах позбавили ліцензії за виготовлення неякісних контейнерів для відпрацьованого ядерного пального. Лідерка БЮТ вважає халепу ще більшою, ніж підписані з Росією угоди по газу:

«Якщо газову угоду ми дійсно здатні денонсувати, то я думаю, ніхто в світі не здатний денонсувати період напіврозпаду відпрацьованого урану».

Забивши цього другого гола у ворота конкурента – “Нашої України” – леді Ю полірує перемогу дотепами. Коментуючи отриманий її блоком після жеребкування не вельми виграшний номер у виборчому бюлетені – 36 – Тимошенко тлумачить це як сприятливий для себе знак:

«Подивіться: “Наша Україна” отримала цифру 10, Регіони України 18, а наш блок 36. Я думаю, що це Господь підказав, які будуть результати на парламентських виборах».

Розбивши вщент як ворогів, так і “любих друзів”, Юлія Тимошенко залишає, однак, простір для гепі-енду і каже, що не полишає надії порозумітися з президентом:

«Ні для кого не секрет, що я останні півроку мрію про зустріч з президентом, і кожен раз намагаюся це донести. І якщо у президента дійсно таке натхнення виникне – зустрітися, то ми обов`язково відкликнемося на це натхнення. Головне, щоб воно не зникло».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG