Спеціальні потреби

Посадовець США коментує новий статус України


Минулого тижня Сполучені Штати надали Україні статус держави з ринковою економікою. Як саме цей крок американського уряду сприятиме пожвавленню американсько-українських ділових відносин, про це ми розмовляли iз заступником міністра торгівлі США Дейвідом Сампсоном.

Переговори про надання Сполученими Штатами Україні статусу країни з ринковою економікою почалися ще 2002 році. Відтепер, каже заступник Дейвід Сампсон, американські компанії, які ще раніше виявляли зацікавленість у партнерстві з Україною, минулого тижня отримали від свого уряду, як висловився заступник міністра, офіційну візу в український ринок. Особливу зацікавленість американського бізнесу, каже Сампсон, викликає енергетичний сектор.

«Американські енергетичні компанії проявляють велику зацікавленість співпрацювати в енергетичній сфері. Як повідомили мені українські посадовці, диверсифікація джерел енергоносіїв є одним з найбільших пріоритетів української економіки. І, на мою думку, американські компанії мають чи не найкращий у світі досвід у галузі енергетики».

Під час зустрічей з офіційними особами України у Києві Дейвід Сампсон обговорив також ряд питань, вирішення яких допоможе Україні покращити її бізнес-клімат та збільшити торговельні об’єми між країнами.

«Є питання, розгляд яких заторкує тему прозорості, подальшої боротьби з корупцією та актуальної потреби захищати права інтелектуальної власності. Під час моїх зустрічей з українськими посадовцям, ми погодились співпрацювати по цих трьох основних напрямках».

Заступник міністра однак додав, що в усіх трьох напрямках Україна вже досягла надзвичайного прогресу. І надання їй статусу країни з ринкової економікою Сполученими Штатами є лише початком її повної інтеграції у глобальні ринки:

«Історія показує, що шлях до процвітання проходить через інтеграцію у світові ринки та торгівлю. Надання Україні Сполученими Штатами статусу держави з ринковою економікою - це важливий крок уперед. Іншим стане приєднання до Свiтової органiзацiї торгiвлi, і звичайно, ми б хотіли зрештою підписати двохсторонній протокол про взаємний доступ до ринків товарів та послуг. І хоча робити цього наспіх не можна, мушу зазначити, що американський уряд воліє не баритися з вирішенням цієї справи», -- зазначив заступник міністра торгiвлi США Дейвiд Сампсон.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG