Актуально
Посадовець США коментує новий статус України
Минулого тижня Сполучені Штати надали Україні статус держави з ринковою економікою. Як саме цей крок американського уряду сприятиме пожвавленню американсько-українських ділових відносин, про це ми розмовляли iз заступником міністра торгівлі США Дейвідом Сампсоном.
Переговори про надання Сполученими Штатами Україні статусу країни з ринковою економікою почалися ще 2002 році. Відтепер, каже заступник Дейвід Сампсон, американські компанії, які ще раніше виявляли зацікавленість у партнерстві з Україною, минулого тижня отримали від свого уряду, як висловився заступник міністра, офіційну візу в український ринок. Особливу зацікавленість американського бізнесу, каже Сампсон, викликає енергетичний сектор.
«Американські енергетичні компанії проявляють велику зацікавленість співпрацювати в енергетичній сфері. Як повідомили мені українські посадовці, диверсифікація джерел енергоносіїв є одним з найбільших пріоритетів української економіки. І, на мою думку, американські компанії мають чи не найкращий у світі досвід у галузі енергетики».
Під час зустрічей з офіційними особами України у Києві Дейвід Сампсон обговорив також ряд питань, вирішення яких допоможе Україні покращити її бізнес-клімат та збільшити торговельні об’єми між країнами.
«Є питання, розгляд яких заторкує тему прозорості, подальшої боротьби з корупцією та актуальної потреби захищати права інтелектуальної власності. Під час моїх зустрічей з українськими посадовцям, ми погодились співпрацювати по цих трьох основних напрямках».
Заступник міністра однак додав, що в усіх трьох напрямках Україна вже досягла надзвичайного прогресу. І надання їй статусу країни з ринкової економікою Сполученими Штатами є лише початком її повної інтеграції у глобальні ринки:
«Історія показує, що шлях до процвітання проходить через інтеграцію у світові ринки та торгівлю. Надання Україні Сполученими Штатами статусу держави з ринковою економікою - це важливий крок уперед. Іншим стане приєднання до Свiтової органiзацiї торгiвлi, і звичайно, ми б хотіли зрештою підписати двохсторонній протокол про взаємний доступ до ринків товарів та послуг. І хоча робити цього наспіх не можна, мушу зазначити, що американський уряд воліє не баритися з вирішенням цієї справи», -- зазначив заступник міністра торгiвлi США Дейвiд Сампсон.
Всі новини дня
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
- Голос Америки
Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум