Спеціальні потреби

Актуально

Посадовець США коментує новий статус України

Минулого тижня Сполучені Штати надали Україні статус держави з ринковою економікою. Як саме цей крок американського уряду сприятиме пожвавленню американсько-українських ділових відносин, про це ми розмовляли iз заступником міністра торгівлі США Дейвідом Сампсоном.

Переговори про надання Сполученими Штатами Україні статусу країни з ринковою економікою почалися ще 2002 році. Відтепер, каже заступник Дейвід Сампсон, американські компанії, які ще раніше виявляли зацікавленість у партнерстві з Україною, минулого тижня отримали від свого уряду, як висловився заступник міністра, офіційну візу в український ринок. Особливу зацікавленість американського бізнесу, каже Сампсон, викликає енергетичний сектор.

«Американські енергетичні компанії проявляють велику зацікавленість співпрацювати в енергетичній сфері. Як повідомили мені українські посадовці, диверсифікація джерел енергоносіїв є одним з найбільших пріоритетів української економіки. І, на мою думку, американські компанії мають чи не найкращий у світі досвід у галузі енергетики».

Під час зустрічей з офіційними особами України у Києві Дейвід Сампсон обговорив також ряд питань, вирішення яких допоможе Україні покращити її бізнес-клімат та збільшити торговельні об’єми між країнами.

«Є питання, розгляд яких заторкує тему прозорості, подальшої боротьби з корупцією та актуальної потреби захищати права інтелектуальної власності. Під час моїх зустрічей з українськими посадовцям, ми погодились співпрацювати по цих трьох основних напрямках».

Заступник міністра однак додав, що в усіх трьох напрямках Україна вже досягла надзвичайного прогресу. І надання їй статусу країни з ринкової економікою Сполученими Штатами є лише початком її повної інтеграції у глобальні ринки:

«Історія показує, що шлях до процвітання проходить через інтеграцію у світові ринки та торгівлю. Надання Україні Сполученими Штатами статусу держави з ринковою економікою - це важливий крок уперед. Іншим стане приєднання до Свiтової органiзацiї торгiвлi, і звичайно, ми б хотіли зрештою підписати двохсторонній протокол про взаємний доступ до ринків товарів та послуг. І хоча робити цього наспіх не можна, мушу зазначити, що американський уряд воліє не баритися з вирішенням цієї справи», -- зазначив заступник міністра торгiвлi США Дейвiд Сампсон.

Всі новини дня

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG