Актуально
Журналiсти: в медiа-просторi далi вади
Українська влада своїм найбільшим досягненням називає забезпечення в країні свободи слова. Натомість самі журналісти кажуть, що нинішня виборча кампанія виявила деякі вади ситуації в українських медіа. Більше того, багатьох експертів непокоять факти призупинення діяльнсоті медіа до кінця виборів, як це трапилося у Криму та в Сумах.
Українські медіа вступили у виборчий період. Як передбачали фахівці, новий закон про вибори, який встановлює жорсткі вимоги до медіа, вже призвів до закриття однієї телекомпанії та друкованого видання. Поки що подібні прецеденти трапилися у регіонах – популярну кримську телекомпанію «Чорноморську» закрили через позов Партії регіонів, а сумську газету «Громадянин» через представника Соціалістичної партії.
Однак, як визнають журналісти, в обох випадках мова йшла дійно про деякі порушення. Газета друкувала партійну програму та список без угоди про офіційну проплату, а телекомпанія запускала в ефір програму, яка неточно подавала рейтинги. В результаті самі журналісти кажуть, що цензуру влади в країні змінила цензура грошей та власників, і що вони часто змушені подавати необ`єктивну інфорамцію через політичну заангажованість власнкиів. Говорить журналіст Олег Єльцов:
«Щодо полiтичної заангажованостi, то я вважаю, що це просто перекручене поняття. Полiтичної заангажованостi немає, є фiнансова заангажованiсть. Думаю, прикладiв можна навести дуже багато – звiдки хто годується».
Керівник Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев каже, що відповідальність журналістів за дотриманням норм професійної етики повинна бути вищою:
«Коли ми можемо говорити про ведучого авторської програми, то зрозумiло, що там ведучий повинен мати якусь позицiю, але не позицiю до Ющенка чи Януковича. Коли ми говоримо про оглядача газетного – так колумнiсть має право висловити своє «я». Коли ми говоримо про репортера про людину, яка працює у стенд-апi у новинах телевiзiйних, там жодної позицiї не може бути, iнакше людина тодi повинна позбавлятися професiї – так це роблять часами колеги в iнших країнах, французи, яких позбавляють журналiстських карток – тому, що там позицiї в новинах бути не може.
Натомість Олег Єльцов каже, що в країні зараз лише формуються мехнізми можливої протидії журналістів проти тиску та проти маніпуляції масовою свідомістю:
«Як зламати цю тендецiю? Очевидно, що вона з часом сама зламається. Буде нормальний тут ринок i журналiстське нормальне середовище, коли ми станемо бiльш-менш нормальною країною. Але допомогати цьому процесовi треба. Отже, це мають очевидно якiсь профспiлки дiяти, тиснути на iнвесторiв, роботодавцiв. Я думаю, реальний до цього крок – iснування видання не за рахунок партiйних кас пiд вибори, якiсь пiар-проекти, а за рахунок реклами, за рахунок передплатникiв».
Також як недолік експерти називають той факт, що в країні досі не створено громадського мовлення. А отже будь-які перекоси у поданні інфорамції можуть сприйматися як редакційна політика певного каналу, оскільки реально незалежного каналу від влади та від політичних і бізнесових структур досі немає.
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум