Спеціальні потреби

Актуально

Журналiсти: в медiа-просторi далi вади

Українська влада своїм найбільшим досягненням називає забезпечення в країні свободи слова. Натомість самі журналісти кажуть, що нинішня виборча кампанія виявила деякі вади ситуації в українських медіа. Більше того, багатьох експертів непокоять факти призупинення діяльнсоті медіа до кінця виборів, як це трапилося у Криму та в Сумах.

Українські медіа вступили у виборчий період. Як передбачали фахівці, новий закон про вибори, який встановлює жорсткі вимоги до медіа, вже призвів до закриття однієї телекомпанії та друкованого видання. Поки що подібні прецеденти трапилися у регіонах – популярну кримську телекомпанію «Чорноморську» закрили через позов Партії регіонів, а сумську газету «Громадянин» через представника Соціалістичної партії.

Однак, як визнають журналісти, в обох випадках мова йшла дійно про деякі порушення. Газета друкувала партійну програму та список без угоди про офіційну проплату, а телекомпанія запускала в ефір програму, яка неточно подавала рейтинги. В результаті самі журналісти кажуть, що цензуру влади в країні змінила цензура грошей та власників, і що вони часто змушені подавати необ`єктивну інфорамцію через політичну заангажованість власнкиів. Говорить журналіст Олег Єльцов:

«Щодо полiтичної заангажованостi, то я вважаю, що це просто перекручене поняття. Полiтичної заангажованостi немає, є фiнансова заангажованiсть. Думаю, прикладiв можна навести дуже багато – звiдки хто годується».

Керівник Комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев каже, що відповідальність журналістів за дотриманням норм професійної етики повинна бути вищою:

«Коли ми можемо говорити про ведучого авторської програми, то зрозумiло, що там ведучий повинен мати якусь позицiю, але не позицiю до Ющенка чи Януковича. Коли ми говоримо про оглядача газетного – так колумнiсть має право висловити своє «я». Коли ми говоримо про репортера про людину, яка працює у стенд-апi у новинах телевiзiйних, там жодної позицiї не може бути, iнакше людина тодi повинна позбавлятися професiї – так це роблять часами колеги в iнших країнах, французи, яких позбавляють журналiстських карток – тому, що там позицiї в новинах бути не може.

Натомість Олег Єльцов каже, що в країні зараз лише формуються мехнізми можливої протидії журналістів проти тиску та проти маніпуляції масовою свідомістю:

«Як зламати цю тендецiю? Очевидно, що вона з часом сама зламається. Буде нормальний тут ринок i журналiстське нормальне середовище, коли ми станемо бiльш-менш нормальною країною. Але допомогати цьому процесовi треба. Отже, це мають очевидно якiсь профспiлки дiяти, тиснути на iнвесторiв, роботодавцiв. Я думаю, реальний до цього крок – iснування видання не за рахунок партiйних кас пiд вибори, якiсь пiар-проекти, а за рахунок реклами, за рахунок передплатникiв».

Також як недолік експерти називають той факт, що в країні досі не створено громадського мовлення. А отже будь-які перекоси у поданні інфорамції можуть сприйматися як редакційна політика певного каналу, оскільки реально незалежного каналу від влади та від політичних і бізнесових структур досі немає.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG