Спеціальні потреби

Актуально

В Луганську вже народжують по-новому

Вагітність як різновид хвороби, пологи як конвейєрне виробництво. На зміну цим підходам радянської доби в Україну приходять лікарні, доброзичливі до матері і дитини. Запровадити сучасні акушерські технології в семи областях України – мета проекту, фінансованого Агентством США з міжнародного розвитку. У Луганську українські жінки уже народжують по-новому.

Тут чоловіків пускають в «святеє святих» – за поріг пологового залу. Вони їдуть в лікарню з дружиною вдвох – щойно почнуться перейми. І залишаються поряд – аж до тієї миті, поки лікарі покладуть на груди мамі новонароджене маля. Увесь цей час чоловік буде з нею – дивитиметься в очі, триматиме за руку, скаже лагідне слово, від якого стишиться біль.

«Сентиментальні слова говорять, приємно чути», -- каже головлікар Георгій Духарін. За його словами, в Луганському пологовому будинку лиш недавно зняли табличку «ТАТУСЯМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО», а вже встигли відчути ефект.

«Перші пологи, проведені за цією методикою – а таких було десь може з п`ятнадцять, переконали нас зовсім несподівано, що це справді добре впливає на знеболювання, на самопочуття породіллі і новонародженого», -- стверджує Духарiн.

Крім участі батька в народженні дитини, сучасне акушерство дозволяє жінці самій обирати зручну позу при пологах – хоч тримаючись за «шведську стінку», хоч сидячи у чоловіка на колінах. Дитину, щойно з`явиться на світ, не заберуть від матері, а одразу зігріють, поклавши їй на живіт. Далі матір і дитя постійно разом: у палаті для породіль колиска поряд з ліжком.

Перетворення Луганського пологового будинку на «лікарню, доброзичливу до дитини», профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку. На впровадження в Луганській області міжнародних акушерських стандартів Агентство виділило 6 мільйонів доларів. Говорить заступник директора місії Карен Хіллард:

«У нас у США довго побутували ті самі практики, що й тут в Україні, і особисто я своїх двох дітей народжувала по-старому, але тепер ми з вами разом будемо просуватися до міжнародних стандартів».

До проекту долучилися також багаті люди області: понад мільйон доларів надала нафтопереробна компанія «ТНК-ВР Україна». А обласна влада сподівається, що проект виведе Луганщину з демографічної кризи.

«Пройде рік – і з Парижа будуть приїжджати рожати в Луганськ», -- будує жартівливі прогнози голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

Причини для оптимізму є – в усіх семи областях України, де працюють подібні проекти Агентства США з міжнародного розвитку, пішли вгору показники здоров`я матері і дитини. В Донецьку, де проект діє з 2002 року, кількість кесарських розтинів зменшилась з 57% до 17, випадки переохолодження немовлят, яких раніше тримали окремо від мам, впали з майже 90% до нуля, і якщо раніше тільки одні пологи з десяти проходили нормально, без ускладнень, то тепер нормальні вісім з десяти. У 16 пологових будинках по всій Україні, де практикують «природнє дітонародження», не сталося жодного випадку материнської смертності, а дитяча смертність знизилась на третину. Лікарі відзначають також один несподіваний ефект: після сімейних пологів не буває відмов від дітей.

Є тільки одне «але». Умовити чоловіка бути присутнім на пологах поки що вдається не всім:

«Я хотіла б, але він побоявся. Сказав – це страшно», -- каже одна з пацієнток Луганського пологового будинку Тетяна Бідна.

Однак рано чи пізно українським чоловікам доведеться звикати, каже керівник проекту Елен Лефевр-Шоле:

«Коли ми починали 4 роки тому в Україні цей проект, багато хто нам казав – жінки і особливо чоловіки ніколи не сприймуть такої технології. Але зараз в тих лікарнях, де ми працюємо, вже у 80% випадків батько відвідує пологи, а жінка народжує в тій позиції, в якій захоче. Багато хто робить це сидячи. Це була революція, коли ми починали», -- пiдкреслив Лефевр-Шоле.

Всі новини дня

Британські й німецькі танки в Україні «скоро виконуватимуть бойові завдання»

Навчання українських військових на танках Леопард-2 в Іспанії. 13 березня 2023 р.

В Україну прибули перші партії німецьких і британських танків та інша західна важка бронетехніка, яку українські представники назвали необхідною для визволення захоплених Росією територій на сході й півдні України.

США також зобов’язалися надати українцям свої важкі танки Абрамс, але першочергово Україна отримує американські бойові машини піхоти Бредлі та інші бронемашини.

Я впевнений, що вони зможуть сприяти важливим досягненням на фронті.

Український міністр оборони Олексій Резніков підтвердив, що британські танки Челленджер-2 вже в Україні, після того, як Велика Британія оголосила, що на Батьківщину після навчання на британських танкових полігонах повернулися українські танкісти.

«Ці чудові машини скоро почнуть виконувати бойові завдання», - написав Олексій Резніков у Twitter 28 березня, з подякою британському прем'єр-міністру Ріші Сунаку та міністру оборони Бену Воллесу.

«Обіцяно - доставлено», - похвалися німецький міністр оборони Борис Пісторіус, повідомивши 27 березня, що 18 сучасних танків Леопард-2 A6 вже в Україні разом з наборами боєприпасів і запчастин.

Німецький урядовець висловив впевненість, що ті танки разом з навченими українськими танкістами «зможуть сприяти важливим досягненням».

За словами Бориса Пісторіуса Німеччина знайшла можливість збільшити свою партію Леопардів ще на чотири одиниці, і що разом з постачаннями зі Швеції та Португалії це створить повноцінну танкову бойову групу.

Першою про рішення надати Україні свої важкі танки заявила Велика Британія.

Провідним ініціатором постачання українцям танків Леопард-2 стала Польща, підштовхнувши німецько-американську домовленість про постачання Україні Леопардів та американських Абрамсів.

До так званої «танкової коаліції» згодом долучилися також такі країни як Іспанія, Канада й інші.

«Ще рік тому ніхто б не міг подумати, що підтримка партнерів буде такою потужною. Що увесь цивілізований світ перезавантажиться і врешті дасть опір кривавому агресору, країні-терористу рф», - написав міністр оборони України 27 березня у Facebook, повідомляючи про прибуття західної бронетехніки включно з американськими і німецькими бойовими машинами піхоти.

Український міністр також заявив у тому дописі: «Всі наші міста будуть звільнені і ми вийдемо на кордони, міжнародно визнані у 1991 році. А ця нова техніка складе добру компанію своїм «побратимам» на полі бою. Невдовзі її переваги завдяки нашим військовим відчують на собі російські окупанти».

Дивіться поширене через Twitter відео українського міністра оборони Олексія Резнікова з британськими танками Челленджер-2 в Україні:

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG