Спеціальні потреби

Актуально

Роботу ВР зараз вважають неефективною

Робота парламенту під час виборчої кампанії є неефективною, вважають експерти Фундації «Відкрите суспільство». На їх думку, парламентарі використовують парламентську трибуну для прийняття популістських рішень, які новий склад Верховної Ради змушений буде скасувати.

Наближення парламентських виборів традиційно активізує роботу депутатського корпусу. В цей час парламентарі люблять згадати про найменш захищені верстви населення і не лише зареєструвати, а й у терміновому порядку розглянути деякі законопроекти, що мають на меті покращити життя громадян. За словами директора Фундації «Відкрите суспільство» Юрія Сиротюка, подібні законопроекти не лише обтяжують державний бюджет, але й взагалі ставлять його виконання під загрозу:

«Парламентарі дуже часто приймають псевдо-соціально орієнтовані закони, які фінансово непідкріплені. За підрахунками експертів в Кабінету Міністрів, останнім часом, перед виборами, парламент прийняв значну кількість законів, які переобтяжують бюджет на 70 мільярдів неіснуючих гривень. І зрозуміло, що нова Верховна Рада буде змушена відміняти досить багато популістськи прийнятих законів».

Проте, крім фінансової небезпеки, перед наступним складом парламенту стоїть і інші проблема. Зокрема, з цього року Верховна Рада перебрала на себе більше владних повноважень. Чи зможе новий склад парламенту ефективно керувати країною, питання для декого риторичне. На думку Юрія Сиротюка, сьогодні депутати не готові брати на себе усю відповідальність за подальший розвиток країни:

«Парламент не готовий. І цей парламент не демонструє, що він може перебрати на себе відповідальність. Він і далі ставить палки в колеса виконавчій гілці влади. Тобто парламент у нас вміє бути хорошим опозиціонером, але він не показує конструктиву».

Як приклад Сиротюк наводить ситуацію із газовою кризою, коли парламент мало того, що небездоганно відправив уряд Єханурова у відставку, але й не зміг запропонувати будь-який реальний варіант виходу з критичної ситуації. I якщо депутати й далі будуть протистояти уряду та президенту, то збільшення до нього довіри населення годі очікувати, вважають експерти.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG