Спеціальні потреби

Актуально

Що відомо про політичні партії та блоки?

“Політичні партії та блоки: що ми про них знаємо”. Так називається спеціальний випуск часопису “Новий кур`єр”, виданий Українським освітнім центром реформ. На сторінках часопису партії і блоки, що йдуть на вибори, розповіли, куди вони хочуть інтегруватися, що збираються робити з енергетичною безпекою і як боротимуться з бідністю.

Що ми знаємо про виборчі партії та блоки, за які за кілька тижнів віддамо свій голос? Окрім яскравих лідерів, яким інтуїтивно віримо – або не довіряєм, окрім рекламних роликів у жанрі трилеру і мелодрами, що їх крутять по телебаченню – інформації у виборця небагато. Надто ж якщо обирати він хоче не тільки серцем, але й розумом.

Суспільна потреба у програмах та пропозиціях сьогодні не менша, ніж у харизматичних лідерах, -- вважає відомий соціолог, науковий керівник Фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна:

«Вже до виборів залишилося трохи більше трьох тижнів, але я не певна, що виборці взагалі розуміють, з чим партії на ці вибори йдуть, тому що продукт, який їм пропонують, це вибір кота в мішку. І від того, що кіт з`являється не в мішку, а постійно блимає на телеекранах і він дуже красивий, і які в нього там бантики на шиї – партії набагато більше приділяють уваги тому, якого кольори будуть стрічечки, як краще зробити кліп, ніж тому, а що вони будуть робити далі у Верховній Раді».

Змусити політиків розкрити свої плани соціологи спробували під час опитування політичних партій і блоків. За принципом, як каже Бекешкіна – “Гюльчатай, відкрий личко”. Результати дослідження, проведеного “Демініціативами”, надрукували в березневому спеціальному випуску журналу “Новий кур`єр”.

Партії та блоки попросили відповісти на такі, наприклад, запитання – як вони ставляться до приватизації ключових об`єктів української економіки і до участі в цій приватизації закордонних компаній; коли, на їхню думку, слід впроваджувати систему страхової медицини в Україні, або чи допустимо, з їх погляду, щоб Україна продала частину своєї газотранспортної системи заради низьких цін на газ.

З опублікованих даних опитування можна довідатись, скажімо, про те, що на думку Блоку Юлії Тимошенко, незаконно приватизовані підприємства треба повернути і повторно продати на справедливих аукціонах, тоді як Блок “Наша Україна” вважає, що власники цих підприємств просто повинні доплатити за них державі. “Наша Україна” за те, щоб земля стала об`єктом купівлі-продажу у найближчі 5-10 років, в той час як Блок Юлії Тимошенко каже – це може лише статись у далекій перспективі, а Компартія заявляє, що ніколи. БЮТ і КПУ – виступають за встановлення контролю держави над цінами на основні продукти харчування; “Наша Україна” і Соцпартія проти такого контролю.

Журнал містить також розгорнуті відповіді політичних партій і блоків з питань адмінреформи, малого та середнього бізнесу, боротьби з корупцією. Так, Народний блок Литвина відповів, що явище корупції, звісно, негативне, але боротися з ним треба планомірно, без кавалерійських наскоків. Блок Юлії Тимошенко, навпаки, щоб подолати корупцію, обіцяє негайні радикальні дії включно зі скасуванням юридичної недоторканності політиків і посадовців.

Як кажуть організатори видання, підтриманого Агентством США з міжнародного розвитку, “вибити” з партій і блоків відповіді на усі ці програмні питання виявилось справою нелегкою. Показовим соціологи називають і те, що 2 партії – Партія Регіонів та Блок Наталії Вітренко – відмовились надати свої відповіді.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG