Спеціальні потреби

Актуально

Українцiв закликають голосувати по совiстi

Прийти на вибори і проголосувати по совісті. До цього закликатимуть українці з Канади і США, які вирушать з передвиборчим рейдом селами Кіровоградської області. Спільний інформаційно-просвітницький проект здійснюють Міжнародна співдружність українських добровольців і Комітет виборців України.

“Я маю голос!” Значки з таким написом вони даруватимуть мешканцям Гайворона і Знам`янки, Вільшанки і Бобринця, Компаніївки і Новомиргорода. Активісти Міжнародної співдружності українських добровольців вирішили об`їхати перед виборами “глибинку” Кіровоградської області, щоб переконувати усіх, кого зустрінуть – попри можливі розчарування, треба йти на вибори і голосувати по совісті.

Їх буде всього троє – юрист із Канади і США Лада Рослицька, канадський фотограф Віктор Глазко, український режисер Сергій Архипчук. Гроші на поїздку – на значки й буклети, на зарплату водію і ночівлю в райцентрах – збирали в Америці й Канаді з добровільних пожертв. Як каже керівник проекту Лада Рослицька, що була спостерігачем на Кіровоградщині в минулі президентські вибори, в цю парламентську кампанію вона теж не змогла всидіти вдома:

«Головна ідея прийшла від любові до України і до людей, щоб їх рухнути, показати, що вони самі є влада. Я думала – як краще це можна зробити, бо грошей ні в кого немає на це. І це є найкращий спосіб, що я придумала – ми будемо у мікроавтобусі їздити від села до села, від райцентру до райцентру...».

Учасники проекту наголошують: вони не агітуватимуть за жодну з партій. Їх мета – нагадати людям у найглухіших селах, що вони і є влада, і від їхнього вибору залежить майбутнє країни. Доводити це українські добровольці збираються методом “від супротивного” – роздаючи листівки “Моя хата скраю!”, “Продам голос!” та “За мене голосує телевізор!”

На ці вибори в Україну приїде на порядок менше західних спостерігачів, ніж у минулу президентську кампанію. Як повідомили “Голосу Америки” в Київському бюро Українського конгресового комітету Америки, очікується участь близько двохсот західних спостерігачів – тоді як у 2004 році їх була рекордна кількість: 2654. Наразі вже зареєструвалися близько 150 добровольців – серед них представники Сполучених Штатів і Канади, Австрії і Німеччини, Грузії і Польщі. Про місію спостерігачів на цих виборах говорить директор Київського бюро Українського конгресового комітету Америки Вікторія Губська:

«Спостерігачі будуть спостерігати за вільним, свідомим, демократичним вибором, це їхня основна місія, і також будуть спостерігати, щоб були не допущені фальсифікації виборів. Оскільки є деякі інформації від Комітету виборців, що наші східні, південні, центральні області не убезпечені можливості того, що вибори можуть пройти не зовсім демократично».

За кілька днів спостерігачі від Українського конгресового комітету роз`їдуться по регіонах з просвітницькими передвиборчими проектами. Вони стежитимуть, чи немає порушень при веденні політичної реклами і чи правильно складені списки виборців. А 26-го весь день працюватимуть на дільницях. При цьому діяльність українських добровольців ніхто не фінансує, крім них самих, -- каже Вікторія Губська:

«Унікальність наших спостерігачів полягає в тому, що вони завжди, на всі вибори приїжджали за власні кошти. Вони готуються заздалегідь до виборів, і всі витрати наші спостерігачі беруть на себе. Тобто це їхній приїзд в Україну, це їхнє перебування в регіонах, їхнє спостереження за виборами – це все їхній власний кошт, якби внесок у розвиток демократії в Україні», -- каже директор Київського бюро УККА Вікторія Губська.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG