Спеціальні потреби

Київ увiв змiни на кордонi з Приднiстров`ям


Цими днями Київ запровадив нові митні правила для товарів, що прибувають в Україну з невизнаної республіки Придністров`я. Внаслідок цього на кордоні чималі черги, але посавдовці в Києві задоволені початком нового етапу співпраці з Молдовою та Придністров`ям.

Відтепер товари з Придністров`я не потраплять до України без оформлення на молдовському кордоні. Так вступила в силу спільна декларація президентів України та Молдови. Говорить прем`єр-міністр України Юрій Єхануров:

«Ось у мене інформація від нашої митниці станом на сьогоднішній ранок. По кожному пункут переходу. Тобто уряд України слідкує за ситуацією. З території Придністров'я товари через територію України будуть проходити лише з штампом митниці Молдови».

Першi реакції від різних політиків різнi – президент Молдови Ігор Смірнов звинуватив як Україну так і Молдову у бажанні спричинити економічну кризу у його республіці, адже Придністров`я терпить збитки через те, що українці не пропускають їх товари. Водночас європейці вже висловили свою підтримку діям Києва. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав’єр Солана заявив: «Iмплементація цієї декларації дуже важлива для встановлення впорядкованого режиму на українсько-молдовському кордоні, який є сусіднім із Європейським Союзом», - цитує слова Солани прес-служба Єврокомісії. Солана каже, що ЄС підтримує територіальну цілісність Молдови і закликав придністровську владу сприяти реєстрації своїх підприємців у Молдові, внаслідок чого вони зможуть продовжувати легальну торгівлю. Він також засудив «будь-які зусилля самопроголошених органів влади Придністров’я перешкодити вільному протіканню міжнародної торгівлі».

Експерти неодноразово називали Придністров`я «чорною дірою» в центрі Європи, через яку відбувався нелегальний обіг товарів із Заходу на Схід та навпаки. Також експерти закликали українську владу поставити дієву перепону для таких дій у вигляді посиленого митного контролю.

XS
SM
MD
LG