Спеціальні потреби

На кордонi з Молдовою триває напруження


Ситуація на українсько-молдовському кордоні залишається напруженою. Сотні автомобілів та залізничних вагонів заблоковані через зміну правил митного оформлення. Придністровська адміністрація не пропускає українські транзитні потяги. Вони змушені об'їжджати заблоковані переїзди. Про втрати говорять і російьскі підприємці. Тим часом українські урядовці планують збудувати залізничну колію в обхід Придністров'я.

Сотні вагонів та вантажних автомобілів залишаються заблокованими на придністровській ділянці українсько-молдавського кордону. Щоправда їх кількість незначно скоротилася через святковий день. Люди утримуються від автомобільних та залізничних подорожей. Напруження на кордоні зберігається п`яту добу після введення нових правил митного оформлення вантажів. З третього березня Україна пропускає на свою територію лише транспорт, який отримав дозвіл молдавської митниці. Раніше для цього було достатньо лише документів, виданих придністровською владою.

Інформаційні агенції повідомляють про пікетування митних переходів мешканцями Придністров`я. Вони вимагають скасування нових правил перетину кордону. Дії України називають економічною блокадою. Керівник невизнаної Придністровської республіки Ігор Смірнов не підтвердив повідомлення про свій вихід з переговорів про врегулювання. Однак заявив, про їхню недоцільність в ситуації, яка склалася.

Про своє незадоволення вжитими заходами заявили представники російської влади. Посол з особливих доручень МЗС країни Валерій Кеняйкін вважає, що зміна митних правил завдає шкоди місцевому бізнесу, зокрема й російським інвестиціям. Багато виробників не можуть вивезти свою продукцію за кордон і фактично припинили діяльність. Він закликав Україну скасувати нові правила митного оформлення.

Схоже, що українська влада не піде на такі поступки. Натомість в Києві почали говорити про мінімізацію шкоди від дій придністровської влади, яка заблокувала рух українського транзитного транспорту до Чорного моря та Румунії. З ініціативою швидше збудувати залізничну гілку в обхід Молдови виступив міністр транспорту Віктор Бондар. Вона має з`єднати місто Ізмаїл з портом Рені на чорноморському узбережжі. Нині зв`язок між цими населеними пунктами проходить через територію Молдови, яку контролює придністровська влада. Щороку 150 тисяч людей вимушено перетинали кордон. За розрахунками експертів, вартість спорудження 50-кілометрової обхідної гілки складе 275 мільйонів доларів.

XS
SM
MD
LG