Спеціальні потреби

Чи ще будуть змiни у Законi про вибори?


Як вирішити організаційні проблеми, які виникли під час підготовки до проведення виборів-2006, сьогодні визначали лідери парламентських груп та фракцій. В результаті ухвалено рішення винести на розгляд парламенту чергові зміни до Закону про вибори.

Україна не готова до проведення виборів. Про це в один голос кажуть як незалежні експерти, так і Центральна виборча комісія. Неточні списки виборців, складні бюлетені та необлаштовані виборчі дільниці – це те, з чим доведеться мати справу українцям 26 березня.

Голова ЦВК Ярослав Давидович, який сьогодні спеціально прийшов на засідання погоджувальної групи керівників депутатських груп та фракцій, аби з депутатами обговорити проблеми, що виникли в процесі організації виборів, каже, що їх можна вирішити, якщо внести необхідні зміни у виборчий закон. А всі заяви політиків про те, що вибори можуть бути зірваними, він називає нагнітанням ситуації.

Пункт про те, що вносити зміни до Закону про вибори напередодні самих виборів не можна, Ярослав Давидович вважає у даному випадку неактуальним, оскільки мова йде про чисто технічні правки.

Раніше парламент вже вніс правки до закону, якими продовжив час, відведений для голосування з 12 до 15 годин. Тепер пропонується серед іншого збільшити зарплатню для членів виборчих дільниць, щоби мотивувати їх працю. На сьогодні така зарплатня складає 17 гривень.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG