Спеціальні потреби

Актуально

Мiнськ сказав «нi» двом спостерiгачам з США

Мiнськ вiдмовив у в`їзнiй вiзi двом радникам Гельсiнської комiсiї США, якi мали бути спостерiгачами на президентських виборах у Бiлорусi цiєї недiлi. Американський українець Орест Дейчакiвський та його колега Рональд МакНамара уже двiчi були спостерiгачами на виборах у Бiлорусi -- у 2001 i 2004 роках. Цим разом навiть Центральна виборча комiсiя вiдмовилася їх зареєструвати. Дейчакiвський i МакНамара мали увiйти до складу мiжнародної мiсiї ОБСЄ, яку очолює член Гельсiнської комiсiї США конгресмен Елсi Гейстинґс.

Тим часом спiвголова Гельсiнської комiсiї США сенатор Сем Браунбек назвав недiльнi вибори у Бiлорусi фарсом та пiддав особливiй критицi начальника бiлоруського КДБ за його заяву про те, що будь-якi акцiї протесту в країнi трактуватимуться як однозначнi з тероризмом. Все це свiдчить, що режим боїться народу i немає найменшого намiру забезпечити чеснiсть i справедливiсть виборiв, зазначив Браунбек i додав, що Олександр Лукашенко нiчим не ризикує, щоб залишитися останнiм в Європi диктатором.

Не менш критично на адресу Лукашенка висловився другий спiвголова Гельсiнської комiсiї США конгресмен Крiстофер Смiт. Вiн висловив глибоке занепокоєння «зростаючою параноєю», на яку хворiють Лукашенко та його найближче оточення, як також озвученими ними погрозами силою розправитися з мирними демонстрантами.

Мiнськ також уже вiдмовив у видачi в`їзних вiз делегацiям грузинського парламенту, Європарламенту та, крiм двом згаданим членам Гельсiнської комiсiї США, також iншим представникам країн ОБСЄ.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG