Спеціальні потреби

Актуально

Інвестиції у США можуть значно скоротитися

Суперечка з приводу купівлі Дубайською компанією британської фірми, яка керуєє кількома американськими портами, висунула на перший план питання прямих закордонних інвестицій у Сполучених Штатах.

Противники передачі Дубайській компанії контролю над портовими операціями вказують на питання суверенітету і національної безпеки. На минулому тижні вони домоглись у Конгресі відміни цієї транзакції. Однак, арабські інвестиції грають велику роль в економіці США і як виглядає, приносять користь обом сторонам.

Близькосхідні нафтові постачальники, які нагромаджують великі резерви готівки завдяки тому, що ціна на енергоресурси за останні місяці підскочила, все частіше і частіше звертаються до Сполучених Штатів щодо інвестиційних можливостей, щоб заставити працювати те, що називається - нафтодолари. Американський уряд говорить, що у дві тисячі четвертому році іноземні структури мали в своєму володінні близько 9 трильйонів доларів американських фінансових активів. З цієї суми близькосхідні країни-експортери нафти мають лише малий відсоток, включно з приблизно 120 мільярдами доларів урядових облігацій, плюс різноманітні корпорації і дещо з нерухомості.

Фахівці говорять, що прямі закордонні інвестиції часто призводять до створення високооплачуваних американських робочих місць. Втім, прямі закордонні інвестиції також можуть викликати занепокоєння щодо національної безпеки, як це було зі справою можливого управління Дубайською компанією операціями в американських портах, коли навколо цього почалася гостра дискусія. Крім того, є ще й проблема зростання американського торгового дефіциту. Сполучені Штати в минулому році повідомили про 726 мільярдів доларів торгового дефіциту, і цей дефіцит зростає. Натомість, близькосхідні нафтові експортери мають активні торговельні баланси, які продовжують зростати. Коли країни імпортують більше, ніж експортують, як це є у випадку зі Сполученими Штатами, вони стають все більше й більше залежними від закордонних капіталовкладень, а це вже - вагома причина для хвилювання.

З приводу справи щодо дубайської фірми за останні тижні піднявся чималий шум. Проте, вклади арабських нафтодоларів в американську економіку, принаймні на даний момент, є відносно невеликими. Напочатку 2005 року інвестори з Арабських країн мали всього 4 мільярди доларів прямих інвестицій у Сполучених Штатах. Натомість Британські інвестори мали 252 мільярди.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG