Спеціальні потреби

В Українi пташиний грип наразi нiби подоланий


Україна подолала пташиний грип, який виявили минулого року в декількох населених пунктах півдня держави. Ветеринари кажуть, що вжиті заходи виявилися ефективними. На них витратили десятки мільйонів гривень. Проте фахівці попереджають про нову небезпеку, пов'язану з початком міграції перелітних птахів.

Станом на 22 березня в Україні немає випадків захворювань на пташиний грип. Про це заявив віце-прем'єр з питань АПК Юрій Мельник. За його словами, пташиний грип повністю ліквідовано, а відтак, знято карантин у всіх населених пунктах, де раніше реєструвалися випадки захворювання. Так само не з`являється нових вогнищ пташиного грипу, стверджує урядовець:

«Виконання санітарно-ветеринарних заходів, сприяння тому, щоб наша продуктивна сільськогосподарська птиця не контактувала з дикою і перелітною, забезбечення роботи птахогосподарств у закритому режимі унеможливить поширення вірусу».

Державним ветеринарним службам довелося багато попрацювати, щоб вірус не вразив птахівничі господарства, каже Мельник. Перевірено понад 700 підприємств. Шість із них закрили за недотримання санітарних заходів. Ветеринари продовжують контролювати виконання рекомендацій у решті. З часу виявлення вірусу в приватних господарствах знищено майже 70 тисяч голів домашньої птиці. На компенсації населенню втрат виділили 1,5 мільйони гривень з державного бюджету.

Самі птахофабрики витратили на заходи безпеки 45 мільйонів гривень. Вони сподіваються, що вірус суттєво не вплине на обсяги виробництва пташиного м`яса в Україні. Згідно з прогнозом фахівців, цього року вони не тільки не скоротяться, а й навпаки зростуть на 150 тисяч тонн.

Тим часом ветеринари готуються до нової хвилі поширення потенційно небезпечного для людини вірусу. З потеплінням розпочався період міграції перелітних птахів, каже голова Держдепартаменту ветмедицини Іван Бісюк. Саме вони найчастіше спричиняють захворювання, зазначає вiн:

«Якщо ви візьмете земну кулю і побачите територію України, то вона лежить на шляху всіх міграційних процесів птахів».

Найбільший ризик появи нових спалахів захворювання у південних і східних областях країни та Криму. Українські ветеринари надалі не вирішили, чи проводити загальну вакцинацію домашньої птиці. Її доцільність поки що не підтверджена науковцями. У лабораторних умовах випробовують китайські та голандські вакцини. Харківські вчені також розробили власний медпрепарат. Дослідження ефективності вакцин триватимуть щонайменше декілька місяців.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG