Спеціальні потреби

Актуально

США: Україна - стратегічний партнер, друг i союзник


Серед високопосадовцiв Держдепартаменту, якi напередоднi виборiв коментували ситуацію в Українi та її значення для Сполучених Штатiв, була заступник держсекретаря з глобальних питань Пола Добрянськi. В інтерв`ю Голосу Америки вона назвала Україну стратегiчним партнером, другом та союзником. Торкаючись iнших тем, вона серед іншого сказала:

Перебiг виборчої кампанії в Україні

«Я відвідала Україну кілька тижнів тому і у мене була нагода зустрінутись з кількома людьми, залученими у виборчій кампанії. І у мене склалася думка, що робляться конкретні кроки, щоб забезпечити вільні, справедливі та прозорі вибори. У деяких випадках, коли виникали певні проблеми, я була здивована, наскільки швидко вiдреагувала Центральна виборча комісія, щоб виправити ситуацію. Тому моє загальне враження – я бачу справжні зусилля, щоб провести вільні, справедливі та повноцінні вибори, що дуже важливо для України».

Сподівання США щодо результатів виборів

«По-перше, ми не любимо передбачати результати виборів. Однак, позитивно те, що США дуже зацікавлені цими виборами. Ваші кандидати проводять дуже активну виборчу кампанію, представляючи різні політичні платформи. А українцям вибирати та вирішувати, що для них важливо. Ми поважатимемо їхній вибір, ми сподіваємось на вільні, справедливі та прозорі вибори, і ми поважатимемо позицію українського народу, якщо знову ж таки, ці вибори будуть вільними та чесними».

Перебiг реформ

«Я думаю, у будь-якій молодій демократії виникає багато труднощів. Президент Ющенко вималював дуже амбітний план для проведення реформ, він поставив великий наголос на проблемі корупції, як також на створенні бiльш надійної основи для функціонування принципу верховенства права. Я думаю, було зроблено багато кроків, які принесли користь Україні. До речі, ми побачили навiть у площинi торгiвлi низку важливих подiй, якi стали результатом проведених реформ. Наприклад, статус особливого сприяння у торгівлі, надання Україні статусу держави з ринковою економікою, і найостанніше, зняття поправки Джексона-Веніка. Це не означає, що вже немає нічого роботи. Є що робити. Я думаю, що навiть коли послухати, що говорять офіційні особи в адміністрації Ющенка, можна почути, що треба робити більше».

Притягнення до відповідальності посадовців

«Це питання ми обговорювали з українськими посадовцями, до цього ми ставимось дуже серйозно. І українська влада також ставиться до цього питання з належною серйозністю. Ми про цю проблему не забуваємо і сподіваємось на її вирішення».

Iнтеграція України у євроатлантичні структури

«Україна є дуже важливим стратегічним партнером, вона - друг, вона - союзник. Україна також стратегічно розташована на перетині Європи та Азії. Україна також важлива країна - не лише у плані кількості населення, але i у плані ресурсів. Ми бачимо наші взаємини як міцні i важливі -- i як такi, у яких дуже важливо підтримувати активний двостороннiй дiалог, як також дивитись на те, де стоїть Україна у загальному планi i якi у неї вiдношення з іншими у регіоні».

Плани США щодо допомоги Україні

«Ми завжди надавали Україні допомогу. Це дуже важливе питання. Допомога надходить у різних формах. Є так звана державна допомога – кошті, надані урядом, і приватні надходження. На мою думку, Україна може розраховувати на те, що у нас міцні відносини, ми хочемо, щоб в Укарїні просувались демократичні процеси та покращувалась економіка. І заради досягнення цієї мети, ми надаватимемо допомогу у різних формах.

Європейська інтеграція – можливе уповільнення процесу після виборів

«Цілком очевидно, що наразі у самій Україні тривають дебати та обговорення, різні політичні партії мають свою позицію у цьому питанні. Я думаю, ми мусимо побачити результат виборів, а потім працювати відповідно. Ми вітаємо Укарїну як частину міжнародної демократичної спільноти. Ми підтримуємо участь Укарїни у європейських інституціях. Україна продемонструвала свою зацікавленість, питання у часових рамках та в умовах, за яких процес інтеграції відбуватиметься. Однак, спочатку ми маємо подивитись, якими будуть результати виборів».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG