Спеціальні потреби

Реакцiя США на вибори в Українi


Прокоментувати перебiг виборiв в Українi та їх можливий вплив на американсько-українськi відносини ми попросили другого заступника державного секретаря США з питань Європи та Євразiї Дейвiда Креймера. Він запевнив, що Сполучені Штати безсумнівно є міцним другом і союзником України, і висловив сподівання, що декларовані нею прагнення залишаться актуальними і після виборів. А самим голосуванням, на думку Креймера, Україна зробила значний крок вперед:

«Я думаю, що найважливiшим є те, що вчорашні вибори були вільними i справедливими - найвiльнiшими i найсправедливішими в історії України. I вони були значним кроком вперед, коли порівняти їх з виборами 2004 року. I я думаю, що колосальною мiрою - це заслуга народу України, кандидатiв, що балотувалися, та уряду. Можливо, що подекуди були проблеми. Їх не уникнути i -- повiрте чи ні - ми маємо свої проблеми з виборами. Вони також не досконалі. Однак те, що зробила Україна, коли порівняти з попередніми виборами - це величезний крок вперед», - зазначив Креймер.

Конкретно на запитання, як ці вибори можить вплинути на американсько-українськi відносини та інтеграцію України у захiднi структури, американський високопосадовець вiдповiв, що Сполучені Штати підтримують процеси перетворень як в самiй Українi, так i декларовані нею бажання iнтегруватися у євроатлантичне спiвтовариство.

Креймер також наголосив на результатах посиленої спiвпрацi мiж обома країнами після помаранчевої революції, вказавши зокрема на пiдписання двостороннього протоколу, який прокладає Українi шлях до Світової організації торгiвлi, та на надання Сполученими Штатами Українi статусу держави з ринковою економiкою. Вiн додав, що протягом останніх мiсяцiв США i Україна багато зробили для поліпшення життя українцiв, i що Вашингтон має намір продовжувати цю спiврацю в наступних роках.

XS
SM
MD
LG