Актуально
Аутсайдери хочуть перерахунку голосiв
Повного перерахунку голосів вимагають аутсайдери українських виборів. Лідери партій, які не потрапили до парламенту, заявляють, що масові фальсифікації на етапі підрахунку голосів не дали їм змоги перетнути тривідсотковий бар`єр. Центрвиборчком, зі свого боку, вимагає доказів.
Чесними були вибори, але не підрахунок голосів. Так твердять лідери партій, що, за попередніми даними, не подолали тривідсотковий бар`єр до парламенту. Ігор Єремєєв з Народного блоку Литвина, Інна Богословська від партії “Віче”, Людмила Супрун від НДП, Владислав Каськів від “Пори-ПРП” скликали у Києві спільну прес-конференцію, заявивши, що разом домагатимуться перерахунку голосів на всій території України.
Як сказано в заяві, підписаній лідерами партій – “Автори звертаються з позовами до судів щодо необхідності перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях України, а також до ЦВК з вимогою утриматись від оприлюднення офіційних результатів голосування до моменту остаточного розгляду всіх поданих скарг і перерахунку голосів”. Гарантом дотримання їхніх прав і свобод підписанти закликають виступити президента.
На думку заявників, махінації при підрахунку голосів на місцях чинили представники партій-переможців. Вони буцімто підкупили членів дільничних виборчкомів, які склали фальшиві протоколи, відібравши, в такий спосіб, у партій-аутсайдерів до 20% голосів.
Як заявляють Лідери Пори, Віча, НДП та Блоку Литвина, до них готові приєднатися інші партії, що не потрапили до Верховної Ради. Гурт невдоволених подаватиме скарги до судів, щодня проводитиме пресові конференції, а в разі невиконання своїх вимог погрожує акціями протесту.
А тим часом Центральна виборча комісія відкидає звинувачення у фальсифікаціях як бездоказові. На прес-конференції в середу голова ЦВК Ярослав Давидович зажадав фактів:
«Ці заяви політичні, поки що це навіть не заяви, а декларації, що хтось у когось щось забрав. Я кажу: ви дайте, будь ласка, Центральній виборчій комісії відомості. Якщо у вас є на руках з одної виборчої дільниці два протоколи з різними цифрами, підписані членами комісії, я їх прямо сам особисто завезу до Медведька. І все! Так ні одного протоколу, конкретно, ніхто жодного факту не надав, лише вереску повно, що голоси позабирали».
Нагадаю: за попереднім підрахунком голосів, Блок Литвина отримав 2,44%, Партія “Віче” 1,7%, Пора-ПРП 1,47% голосів виборців; що ж до Народно-демократичної партії, то вона не увійшла навіть до десятки фіналістів.
У середу стало відомо також про те, що у відставку подав голова ще однієї партії-аутсайдера – Віктор Медведчук. Як сповістила прес-служба партії СДПУ(о), від обов`язків партійного очільника Медведчук просить звільнити його у зв`язку з тим, що блок “Не так!”, до якого входила очолювана ним партія, не набрав необхідної кількості голосів для проходження у Верховну Раду.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум