Спеціальні потреби

Преса неоднозначно пише про Тимошенко


Західна преса продовжує приділяти чимало уваги аналізу результатів українських виборів. Українські ЗМІ активно цитують оцінки західних колег. Натомість деякі політики заявляють про необ`єктивну оцінку ситуації в Україні.

Юлія Тимошенко – героїня української помаранчевої революції та переможниця з табору помаранчевих на недiльних виборах - знову на сторінках західної преси. Західні журналісти називають її іконою революції, як це пише австрійська Der Standard, або ж непередбачуваним політиком, як це роблять британські видання.
Найбільше Тимошенко закидають реприватизацію, яку вона затіяла весною минулого року і що, з погляду її критикiв, стало недобрим сигналом для західних інвесторів.

Під час своєї виборчої кампанії Тимошенко знову казала, що все вкрадене має бути повернуте державі і продане знову. Ця теза йде всупереч заявам представників про-президентського блоку Наша Україна про недопустимість продовження реприватизації. Саме цей момент політичної біографії Тимошенко під час її перебування на посту прем`єра зараз став головним об`єктом уваги західних журналістів.

Як повідомила «Нiмецька хвиля», головний економіст інвестиційного банку UBS у Лондоні Клеменс Ґрайф заявив, що в такій поділеній країні, як Україна, результати виборів не виглядають обнадійливо для інвесторів. Він каже, що багато речей можуть ускладнитися в майбутньому. «Більшість інвесторів дуже нервуватимуть. Люди насторожено ставляться до Тимошенко через її неринкові інстинкти», – зазначив Ґрайф.

Представник інвестиційної компанії Bear Stearns Тім Еш також налаштований песимістично: «Можливо, результати виборів є найгіршим варіантом для ринку», – заявив він.

А Маттью Воґель - голова групи дослідження ринків, що розвиваються, компанії Barclays Capital вважає: за умов відновлення помаранчевої коаліції за участі Тимошенко середовище інвесторів на певний час перебуватиме у стані шоку і непевності.

Як твердить блоку Юлії Тимошенко, лідери олігархічних кланів України терміново замовляють в зарубіжних засобах масової інформації різноманітні «аналітичні статті», мета яких висловлювати сумнів у доцільності призначення на посаду прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомляє офіційний сайт БЮТ.

Технологія цієї провокації, за словами сайту БЮТ, дуже проста: за кордоном знаходять нікому невідомого «експерта», вкладають йому у вуста заготовлену тезу, а потім – представляють її в Україні як думку «великого спеціаліста».

Блок Юлії Тимошенко проводить власне розслідування цих інформаційних диверсій і каже, що вже встановив замовників в Україні. Найближчим часом, як сказано далi, ми повідомимо про те, хто стоїть за провокаціями проти Блоку Юлії Тимошенко. Ці прізвища, пiдкреслюється, відомі всій країні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG