Спеціальні потреби

Преса неоднозначно пише про Тимошенко


Західна преса продовжує приділяти чимало уваги аналізу результатів українських виборів. Українські ЗМІ активно цитують оцінки західних колег. Натомість деякі політики заявляють про необ`єктивну оцінку ситуації в Україні.

Юлія Тимошенко – героїня української помаранчевої революції та переможниця з табору помаранчевих на недiльних виборах - знову на сторінках західної преси. Західні журналісти називають її іконою революції, як це пише австрійська Der Standard, або ж непередбачуваним політиком, як це роблять британські видання.
Найбільше Тимошенко закидають реприватизацію, яку вона затіяла весною минулого року і що, з погляду її критикiв, стало недобрим сигналом для західних інвесторів.

Під час своєї виборчої кампанії Тимошенко знову казала, що все вкрадене має бути повернуте державі і продане знову. Ця теза йде всупереч заявам представників про-президентського блоку Наша Україна про недопустимість продовження реприватизації. Саме цей момент політичної біографії Тимошенко під час її перебування на посту прем`єра зараз став головним об`єктом уваги західних журналістів.

Як повідомила «Нiмецька хвиля», головний економіст інвестиційного банку UBS у Лондоні Клеменс Ґрайф заявив, що в такій поділеній країні, як Україна, результати виборів не виглядають обнадійливо для інвесторів. Він каже, що багато речей можуть ускладнитися в майбутньому. «Більшість інвесторів дуже нервуватимуть. Люди насторожено ставляться до Тимошенко через її неринкові інстинкти», – зазначив Ґрайф.

Представник інвестиційної компанії Bear Stearns Тім Еш також налаштований песимістично: «Можливо, результати виборів є найгіршим варіантом для ринку», – заявив він.

А Маттью Воґель - голова групи дослідження ринків, що розвиваються, компанії Barclays Capital вважає: за умов відновлення помаранчевої коаліції за участі Тимошенко середовище інвесторів на певний час перебуватиме у стані шоку і непевності.

Як твердить блоку Юлії Тимошенко, лідери олігархічних кланів України терміново замовляють в зарубіжних засобах масової інформації різноманітні «аналітичні статті», мета яких висловлювати сумнів у доцільності призначення на посаду прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомляє офіційний сайт БЮТ.

Технологія цієї провокації, за словами сайту БЮТ, дуже проста: за кордоном знаходять нікому невідомого «експерта», вкладають йому у вуста заготовлену тезу, а потім – представляють її в Україні як думку «великого спеціаліста».

Блок Юлії Тимошенко проводить власне розслідування цих інформаційних диверсій і каже, що вже встановив замовників в Україні. Найближчим часом, як сказано далi, ми повідомимо про те, хто стоїть за провокаціями проти Блоку Юлії Тимошенко. Ці прізвища, пiдкреслюється, відомі всій країні.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG